Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Arhitekti no Dānijas PLH Arkitekter turpina sava meta uzraudzību Rail Baltica projektā

28. Februārī, 2020

Rail Baltica Centrālās stacijas pārbūves meta autori arhitekti no Dānijas PLH Arkitekter  turpina sava meta uzraudzību Rail Baltica projektā. Notikusi produktīva projektētāju darba grupas, ko vada pilnsabiedrība BERERIX, sēde. Tajā izskatīta meta būvprojekta attīstība, ko veido ārvalstu arhitektu birojs Crew Architects, kas specializējies dzelzceļa staciju projektēšanā, un šajā projektā strādā sadarbībā ar Latvijas arhitektu biroju Arhis Arhitekti un ainavu arhitektiem no uzņēmuma Labie koki. 

”Mūsu mērķis ir atbalstīt Rīgas jaunās Centrālās stacijas kvalitatīva būvprojekta nodrošināšanas procesu.  Es augsti vērtēju konstruktīvo un uz sadarbību vērsto gaisotni projektēšanas darba grupā. Man izveidojies labs iespaids par Crew Architekts uzrādīto būvprojekta attīstību. Mēs arī apzināmies izaicinājumus, ko nosaka kopuzņēmuma RB Rail izvirzītie nosacījumi par projekta lietderību reģionālajai satiksmei. Turpinām strādāt, lai sniegtu savus komentārus un ierosinājumus,” saka Stīns Enriko Andersens (Steen Enrico Andersen), arhitekts, PLH Arkitekter vadošais partneris.

Rail Baltica projekta attīstītāja Latvijā - uzņēmuma Eiropas Dzelceļa līnijas valdes priekšsēdētājs Kaspars Vingris  ir gandarīts, ka izveidojusies konstruktīva darba atmosfēra apjomīgajā projektēšanas darba grupā, kuras uzdevums ir  radīt sarežģītākā Rail Baltica posma Latvijā – Centrālās stacijas pārbūves, tilta pār Daugavu un apkārtējās infrastruktūras risinājumus. "Profesionāla un lietišķa sadarbība rada indikāciju augstas kvalitātes rezultātam, kas arī ir projekta mērķis. Rezultāts, ar kuru varēsim lepoties nākotnē. Jau aprīļa sākumā publiski prezentēsim apjomīgās komandas līdz šim paveikto un visiem būs iespēja redzēt, kāds būs Rail Baltica centrs Latvijā,” saka viņš.

Jau esam ziņojuši, ka pilnsabiedrība BERERIX Rail Baltica Centrālās stacijas projeketēšanu un būvdarbus veiks, pamatojoties uz metu konkursā izvēlēto risinājumu. Tas ir Dānijas arhitektu biroja PLH Arkitekter sadarbībā ar COWI  izstrādātais stacijas un tās apkārtnes attīstības projekta mets. Pēc metu konkursa 2017. gada nogalē Eiropas dzelzceļa līnijas un PLH Arkitekter parakstīja līgumu par arhitektūras tehniskā atbalsta pakalpojumiem Rail Baltica Rīgas dzelzceļa tilta un Rīgas centrālā multimodālā sabiedriskā transporta mezgla kompleksās apbūves būvprojekta izstrādei. Līgums paredz PLH Arkitekter veikt arhitektūras sadaļas izskatīšanu, lai saglabātu arhitektūras meta saglabāšanas uzraudzību. Līgums ir spēkā līdz 2021. gada beigām un tajā noteikta arī maksimālā pakalpojumu summa – 640 tūkstoši eiro.