Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

EDZL darbinieku ziedojums – smagli slimu bērniņu auklīšu algošanai

6. Janvārī, 2020

Eiropas Dzelzceļa līnijas labdarības izsolē iegūtie 800 eiro ziedoti fonda Ziedot.lv programmai „Bērna sargenģelis”. Uzņēmuma pārstāvji 3. janvārī apmeklēja labdarības organizāciju.


Eiropas Dzelzceļa līnijas (EDZL) darbinieki Ziemassvētku laikā organizēja labdarības izsoli, kuras laikā par saviem personiskajiem līdzekļiem iegādājās  kolēģu sarūpētās lietas. Izsolē tika piedāvātas 4 gleznas, grāmatas, dažādi sadzīves tehnikas priekšmeti, kārumi svētku galdam, adītas zeķes u.c.. Izsolē kopumā tika iegūti 800 eiro, kurus kolektīvs nolēma veltīt fonda Ziedot.lv programmai „Bērna sargenģelis”. Šīs programmas ietvaros tiek vākti līdzekļi profesionālu palīgu algošanai, kas palīdz kopt smagi slimus bērniņus, ļaujot atvieglot vecāku ikdienas soli. Vienai ģimenei mēnesī palīga atalgošanai nepieciešami 256 eiro. Tā ir maksa, ietverot nodokļus, par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta „Mīļā auklīte” ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība „Apeirons”, kurš ir arī EDZL sadarbības partneris Rail Baltica projekta ieviešanā no NVO puses.

EDZL pārstāvjus, nogādājot ziedojumu fonda Ziedot.lv izveidotajā rehabilitācijas centrā „Poga”, sagaidīja „Pogas” valdes priekšsēdētāja un Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta un komunikācijas vadītāja Ilze Ošāne, kas iepazīstināja ar rehabilitācijas centru.  Tā mērķis ir ar jaunākajām rehabilitācijas tehnoloģijām sniegt atbalstu ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, un palīdzēt valstij rehabilitācijas nozares attīstībā. Centrs darbojas, pateicoties ziedojumiem un cilvēku atsaucībai. Šobrīd „Poga” spēj gadā palīdzēt 500 pacientiem, no tiem 130 ir regulāri klienti, kas nāk uz rehabilitācijas kursiem (kurss ilgst 3 nedēļas). Centrā tiek sniegts atbalsts arī šādu bērniņu vecākiem, kuri ikdienā savas vajadzības noliek pēdējā vietā, tādēļ vecākiem ir iespēja iziet, piemēram, muguras masāžas kursus, apmeklēt psihologu, jo ģimenē bieži saasinās stress, vecākiem un pārējiem bērniem piezogas vainas sajūta, depresija utt.
EDZL darbinieki apskatīja  „Pogas” telpas, kurās ir gan atsevišķas zāles vingrošanai, gan sensorā istaba, kurā, ieslēdzot gaismiņas u.c. efektus, sajūta ir kā pasakā, gan arī modernākā aparatūra gaitas trenēšanai – Šveicē radītais gaitas rehabilitācijas robots G-EO System. Klātesošie bija liecinieki tam, kā tiek izmantota unikāla fizioterapijas metode no ASV – TheraSuit, kuras pamatā ir unikāls tērps, kas terapijas laikā nodrošina ķermeņa ārējo stabilitāti, kā arī  aplūkoja kustību motorikas trenēšanai izveidoto īpašo kabinetu, kā arī iepazinās ar citām efektīvām rehabilitācijas iespējām, ko piedāvā „Pogā”. Līdztekus ergoterapeita, fizioterapeita, audiologopēda u.c. speciālistu  sniegtajiem pakalpojumiem, šobrīd centrā tiek veidota karsto smilšu telpa, kura varētu uzņemt savus pacientus jau šogad.
„Mēs vēlamies, lai šajā vietā gan bērni, gan vecāki jūt, ka viņus te mīl un saprot, lai jūt, ka šeit ir ģimeņu atbalsta centrs,” teica Rūta Dimanta.

EDZL darbinieki viesojas rehabilitācijas centrā "Poga". Foto: EDZL preses foto 4