Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Eiropas Dzelzceļa līnijas attīstības un komunikāciju departamenta direktors iecelts par RB Rail pagaidu izpilddirektoru

26. Novembrī, 2019

RB Rail AS padome ir iecēlusi Eiropas Dzelzceļa līnijas attīstības un komunikāciju departamenta direktoru Agni Driksnu RB Rail AS pagaidu izpilddirektora amatā; viņš savus pienākumus sāks pildīt no 2. decembra. Agnis Driksna kā augsti kvalificēts projektu vadības un attīstības eksperts ir apņēmies stiprināt sadarbību starp Rail Baltica projektā ieinteresētajām personām un pārliecināties, ka tiek paātrinātas būtiskas projekta aktivitātes.


Agnis Driksna  (attēlā) aizstās Timo Rīhimeki (Timo Riihimäki), kura amata termiņš beidzas 2019. gada 1. decembrī līdz brīdim, kad padome atlases procesa kārtībā būs atradusi izpilddirektora amata kandidātu.

Turklāt RB Rail AS galvenais tehniskais direktors (CTO) un valdes loceklis Marts Nilsens (Mart Nielsen) pametīs amatu no 23. decembra. Viņš plāno uzņemties jaunu darbu privātajā sektorā. Marts Nilsens bija Rail Baltica kopuzņēmuma tehniskais direktors kopš 2018. gada marta. Saskaņā ar RB Rail AS padomes lēmumu, 24. decembrī CTO pozīciju uz laiku uzņemsies Kaido Zimmermans (Kaido Zimmerman), RB Rail AS plānošanas un projektēšanas departamenta vadītājs.
„Padome ir iecēlusi divus augstākā līmeņa profesionāļus, lai turpinātu Rail Baltica kopuzņēmuma darbu. Mēs esam pārliecināti, ka gan Driksnas kungs, gan Zimmermaņa kungs nodrošinās nepārtrauktu vadību līdz RB Rail AS pastāvīgo valdes locekļu iecelšanai,” sacīja RB Rail AS padomes priekšsēdētājs Karolis Sankovskis (Karolis Sankovski). „Turklāt kopuzņēmuma valde tiks drīz papildināta, ieceļot galveno programmas vadības inspektoru, kurš būs atbildīgs par koordinētu un savlaicīgu projekta izpildi.”

Agnis Driksna kopš 2016. gada strādā Eiropas Dzelzceļa līnijas attīstības un komunikāciju departamenta direktora amatā. No 2014. gada viņš ir bijis Satiksmes ministrijas Rail Baltica projekta vadītājs, atbildīgs par starptautisko sadarbību. A. Driksna sagatavoja pirmos finansējuma pieteikumus ES un pārstāvēja Latviju Baltijas valstu un ES kopīgajos projektos. Iepriekš viņš ir strādājis Latvijas Ekonomikas ministrijā par Eiropas Savienības sadarbības departamenta direktora vietnieku un ES tiesību nodaļas vadītāju, ir bijis arī juridiskais konsultants Latvijas Konkurences padomē. Agnim Driksnam ir Rīgas Stradiņa universitātes profesionālais maģistra grāds uzņēmējdarbībā un ES tieslietās, kā arī Konkordijas Starptautiskās universitātes Igaunijā maģistra grāds ES un starptautiskajās tieslietās.

Rail Baltica globālais projekts ir ievirzījies projektēšanas posmā. Tiek izstrādāts detalizēts tehniskais būvprojekts Rail Baltica dzelzceļa pamattrasei 411 km garumā. Turklāt ir izsludināts iepirkums par projektēšanas pakalpojumiem nākamajiem 236 km no pamattrases. Tāpat arī tiek projektētas Rail Baltica pasažieru stacijas Rīgas Centrālajā stacijā, Starptautiskajā lidostā „Rīga” un Tallinā, atsevišķi celtniecības darbi ir sākti Lietuvā un Igaunijā.