Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Eiropas Dzelzceļa līnijas vadīs Kaspars Vingris

1. Aprīlī, 2019

Līdz ar SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas (EDZL) dalībnieku sapulces lēmumu 1. aprīlī savu amatu atstājis  EDZL valdes loceklis Andris Linužs. Drīzumā tiks izsludināts konkurss uz jauno valdes locekļu vietām. Līdz tam valdes locekļa pienākumus pildīs EDZL Projektu ieviešanas departamenta direktors Kaspars Vingris.

„Vēlos izteikt pateicību Andrim Linužam par lielo ieguldījumu Rail Baltica projekta īstenošanā, jo īpaši lidostas „Rīga” dzelzceļa stacijas projekta izstrādē,” uzsver satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Tuvākajā laikā ir paredzēts paplašināt  EDZL valdi, jo līdz šim tajā bija tikai viens cilvēks. Valdes kapacitāti nepieciešams stiprināt, lai nacionālo projekta pārvaldību nodrošinātu divos līmeņos: taktiskajā un stratēģiskajā. Taktiskais virziens būs vērsts uz projekta attīstību un realizāciju, savukārt stratēģiskais – uz to, lai projekts iekļautos globālā Rail Baltica projekta termiņos un finansējumā.

Kaspars Vingris, akcentējot tuvākajā laikā veicamo darbu sarakstu, uzsver: „Eiropas Dzelzceļa līnijās ir ļoti intensīva darba periods, kas saistīts ar gada nozīmīgāko projektu īstenošanu, lai ieviestu Latvijā Rail Baltica. Pirmkārt, esam koncentrējušies uz līguma sagatavošanu sarežģītākajam projektam,  lai jau maijā varam noslēgt līgumu par Rail Baltica līnijas izbūves starptautiskajā dzelzceļa stacijā Rīgā projektēšanu un būvniecību. Otrkārt, jau šovasar mums ir jāizsludina būvniecības iepirkums Rail Baltica stacijas un infrastruktūras izveidei starptautiskajā lidostā „Rīga”. Šī projekta ietvaros projektētājs – uzņēmumu apvienība PROSIV – jau ir iesnieguši „Rail Baltica Starptautiskās lidostas „Rīga” dzelzceļa stacijas, saistītās infrastruktūras un estakādes” būvprojektu minimālā sastāvā un ir saņēmuši dzelzceļam nepieciešamās būvatļaujas, izstrādāts arhitektoniskais un funkcionālais risinājums. Rudenī projektēšana būs pabeigta. Atbilstoši projekta attīstības vajadzībām, mums ir arī jānodrošina nepieciešamo īpašumu atsavināšana.”

Kaspars Vingris. Foto: EDZL preses foto

Kopš 2016. gada janvāra Kaspars Vingris strādā Eiropas Dzelzceļa līnijās par Projektu ieviešanas departamenta direktoru. No 2014. gada K. Vingris Satiksmes ministrijā vadīja Rail Baltica nacionālo izpēti. Kopumā viņam ir vairāk nekā desmit gadu darba pieredze publiskā un privātā sektora attīstības projektu realizācijā. Viņa vadībā izstrādāti dažāda līmeņa sociālekonomiski, stratēģiski un plānošanas dokumenti. Ieguvis pieredzi kā sociālekonomisku, biznesa plānošanas un inovāciju projektu izpētes un realizācijas vadītājs.  Viņš ieguvis profesionālo maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā (MBA), kā arī ir bakalaura un maģistra grādi politikas zinātnē ar specializāciju politikas teorijā, Eiropas studijās, publiskajā administrācijā un politikas teorijā.
Kopš 2003. gada ir uzkrāta pieredze darbā ar ES fondu līdzfinansētiem projektiem, sadarbojoties gan ar privātiem uzņēmumiem, gan publiskā sektora institūcijām, veicot vietēja un starptautiska mēroga projektu pieteikumu izstrādi, projektu ieviešanu un nodrošinot saistītās konsultācijas. Projekti ir bijuši saistīti ne tikai attīstības plānošanu un biznesa attīstību, bet arī ar infrastruktūras objektu izveidi un attīstīšanu, tai skaitā, ievērojama pieredze publiskajos iepirkumos un dažāda mēroga komandu vadīšanā.

Andris Linužs kā EDZL valdes loceklis darbojās kopš  2017. gada 4.decembra. „EDZL kolektīvs ir spēcīgākais profesionāļu kolektīvs,  ar kuru esmu strādājis pēdējos gados,” pateicoties par sadarbību EDZL kolektīvam teica A. Linužs.