Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Ēnu diena Eiropas Dzelzceļa līniju birojā

13. Februārī, 2019

Rail Baltica projekta ieviesējs Latvijā – uzņēmums Eiropas Dzelzceļa līnijas 13. februārī  piedalījās Ēnu dienā, pie sevis uzņemot  Rīgas Hanzas vidusskolas 12.b klases skolnieku Oskaru Neļķi. Šodien Oskars kļuva par Eiropas Dzelzceļa līnijas galvenā inženiera vietnieka Eināra Jaunzema ēnu, un iepazinās ar uzņēmumu un inženiera darba specifiku Rail Baltica projektā.

Einārs Jaunzems no paša rīta, satiekot savu ēnu, viņam izstāstīja par Rail Baltica projektu un iepazīstināja ar saviem darba pienākumiem, tai skaitā Einārs iesaistīja Oskaru kādas tilta konstrukcijas nestspējas aprēķināšanā. Vēlāk Oskars piedalījās arī kārtējā sanāksmē ar Rail Baltica stacijas, saistītās infrastruktūras un estakādes būvprojektētāja starptautiskajā lidostā „Rīga” – uzņēmuma PROSIV izpilddirektoru Valēriju Baioko (Valerio Baiocco).  Vēlāk Eiropas Dzelzceļa līnijas Attīstības un komunikācijas departamenta direktora vietniece Marika Simanoviča vidusskolnieku „aizveda” virtuālā 3D eksursijā: īpašās  brillēs, kas pieslēgtas mobilā telefona lietotnei, Oskars skatīja metu konkursa uzvarētāju – dāņu PLH Arkitekter sadarbībā ar COWI - iecerētās pārmaiņas starptautiskajā dzelzceļa stacijā Rīgā.

 „Man pašam, savulaik, izvēloties savu nākotnes profesiju, nebija tāda iespēja - ēnot kādu speciālistu un iepazīt viņa darba specifiku tuvāk. Ņemot vērā, ka šobrīd mums valstī ir inženieru-speciālistu trūkums, esmu pagodināts, ka varu ievirzīt šajā profesijā jaunus censoņus,” saka Eiropas Dzelzceļa līnijas galvenā inženiera vietnieks Einārs Jaunzems, kuram ēna ir pirmo reizi.

 „Jau pirms šīs ēnu dienas biju dzirdējis par Rail Baltica projektu, un arī pašlaik mūsu skolā ar projektu ir iespējams iepazīties interaktīvā prezentācijā, bet šeit par projektu uzzināju daudz padziļinātāk, sīkāk. Rail Baltica ir liels projekts Latvijai, tāpēc gribu, lai viss izdodas, jo tas pavērs arī mums, jauniešiem, plašas iespējas ceļot, mācīties, strādāt,” stāsta Oskars. Viņš šobrīd ir savas nākotnes profesijas izvēles priekšā, un inženiera profesija ir viena no iespējamām. „Esmu nolēmis „ķert” jebkuru pieredzi un informāciju, kas man var noderēt, izvēloties savu nākotnes ceļu, tāpēc ēnoju šeit. Šī tikšanās mani ļoti iespaidoja, un lika vairāk padomāt par inženiera profesijas izvēli,” atzīst skolēns.

Jau esam informējuši, ka uzņēmums Eiropas Dzelzceļa līnijas aktīvi iesaistās skolēnu izglītošanas projektos. Tā, piemēram, kopš pagājušā gada novembra ir iniciētas tikšanās Rīgas skolās, lai sniegtu informāciju skolēniem par topošo Eiropas sliežu platuma dzelzceļa līniju Rail Baltica. Līdz pat aprīlim skolēni var iepazīties ar interaktīvo prezentāciju, kuru izveidojis virtuālās realitātes projektu izstrādātājs Vividly, kurā var sīkāk izpētīt, kā nākotnē izskatīsies Rail Baltica līnija Starptautiskajā dzelzceļa stacijā Rīgā, kā arī iepazīties ar līnijas novietojumu Latvijā un Rīgā, un uzzināt, kādus labumus iegūs pasažieri nākotnē.

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta praktiskās biznesa izglītības organizācijas Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.
Šogad ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstināja 1545 ēnu devēji no visas Latvijas, kopumā piedāvājot 8664 vakances. Saglabājusies arī liela skolēnu interese par Ēnu dienu – portālā enudiena.lv šogad reģistrējušies 34 000 potenciālo ēnotāju, informē Junior Achievement.

Ēnu diena Eiropas Dzelzceļa līniju birojā. Foto: EDZL preses foto 4