Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Iepazīstina ar pirmajiem Rail Baltica būvprojekta risinājumiem Rīgā

24. Janvārī, 2020

Rail Baltica projekta ieviesēji kopā ar Satiksmes ministrijas pārstāvjiem, Rīgas pašvaldību un Rīgas apkaimju organizācijām 24. janvārī Rīgas domē diskutēja par piedāvātiem Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas gājēju un velo infrastruktūras savienojumiem un publiskās ārtelpas risinājumiem.

Einārs Jaunzems, SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas Projektu ieviešanas departamenta direktors, iepazīstināja nevalstiskās organizācijas ar Rīgas Centrālās stacijas būvprojekta pirmajām iestrādēm stacijas ēkai, ārtelpām un tuneļiem. Ģirts Bramans, RB Rail AS reģionālais vadītājs Latvijā, prezentēja laika grafiku projektēšanas darbiem Rail Baltica pamattrasei Rīgā.
Kā norādīja Ģirts Bramans, sabiedrības iesaiste Rail Baltica projektā notiek jau no pirmās dienas -  gan plānojot līnijas novietojumu Latvijā, gan noritot projektēšanai. Būvprojektēšanas gaitā sabiedriskajām organizācijām būs iespēja vērtēt būvprojekta pamatrisinājumus dzelzceļa šķērsojumu novietojumam un veidam katrā konkrētā vietā, kā arī ārtelpu risinājumus. Konsultācijas par pamata trasi Rīgā notiks saskaņā ar būvprojektēšanas grafiku un sāksies šā gada aprīli.
“Esam izveidojuši sadarbības memorandu ar deviņām NVO un sagaidām, ka līdz ar projektēšanas darbu uzsākšanu visā Latvijā, memorandam pievienosies arī organizācijas un pašvaldības ārpus Rīgas,” komentē Bramans. “Rail Baltica projektā visas iesaistītās puses mācās sadarboties. Esmu pārliecināts, ka gan Rīgas pašvaldību, projekta ieviesējus un sabiedriskās organizācijas vada kopīgs mērķis un izpratne par projekta nozīmi Latvijai un Rīgai”.  

Einārs Jaunzems uzsver, ka Centrālas stacijas ēkas pārbūve Rīgā dos 430 miljonu eiro lielu investīciju pienesumu, nodrošinot:
ātrgaitas dzelzceļa savienojumu ar Baltijas valstīm un reģionālajām stacijām Latvijā;
uzlabojot stacijas drošību un piekļuvi;
pārbūvējot stacijas tuneļus un pasažieru platformas;
izbūvējot jaunu stāvu virs sliežu ceļiem ar uzgaidāmajām telpām;
no jauna izbūvējot Timoteja/Elizabetes ielu;
nodrošinot skarto teritoriju labiekārtošanu;
radot jaunas publiskas telpas;
izbūvējot jaunu gājēju/velosipēdistu savienojumu pār Daugavu.

 “Šis projekts ne tikai nodrošinās ātru savienojumu ar Baltijas galvaspilsētām un Eiropu, bet arī nodrošinās savienojumu ar reģionālajām pieturām Latvijā. Papildus tam, dzelzceļa stacija kļūs pieejama visiem sabiedrības locekļiem un nodrošinās mūsdienīgus un ērtus pakalpojumus pasažieriem,” norāda Jaunzems.

Kā ziņots iepriekš, pašlaik aktīvi notiek Rail Baltica projektēšanas darbi Rīgas teritorijā. Ir uzsākta ģeotehniskā izpēte, lai iegūtu grunts paraugus būvprojekta sagatavošanai, ko veic uzņēmuma “Intergeo Baltic” speciālisti. Savukārt Rail Baltica Centrālajā stacijā būvprojektēšanas darbi jau paveikti 20% apmērā un ir noskaidrots būvuzraugs un būvekspertīžu veicējs, bet Rail Baltica stacijas būvdarbu veicēja noskaidrošanai starptautiskajā lidostā "Rīga" ir izsludināts konkurss.

Fotogalerija: Satiksmes ministrijas, Rīgas domes, Rail Baltica projekta īstenotāju un NVO apspriede "Lokālplānojuma risinājumi ap Rīgas Centrālo dzelzceļa staciju" 7