en

Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Notikusi kārtējā Rail Baltica projekta Rīgā pārinstitucionālās koordinācijas padomes sēde

12. Februārī, 2018

Rail Baltica projekta Rīga pārinstitucionālas koordinācijas padome 9. februārī sanāca uz kārtējo sēdi.

Padome atbalstīja priekšlikumus par teritoriju piemērošanu transporta infrastruktūrai ap Centrālo dzelzceļa staciju, ieviešot  Rail Baltica, kas sekmētu pilsētvides attīstību, kas atbilst Baltijas centrālā transporta mezgla pasažieru vajadzībām. Atbalstīts priekšlikums, ka nākotnē posmā starp Elizabetes un Dzirnavu ielu būtu norokams uzbērums, tā iegūstot papildus teritoriju starp Timoteja un Dzirnavu ielām Rīgā. Ideja velosipēdu satiksmi organizēt paralēli jaunbūvējamajam Rail Baltica dzelzceļa tiltam, tā uzlabojot velo satiksmi starp Daugavas labo un kreiso krastu posmā no Jelgavas līdz Maskavas ielai, tiks iekļauta pašvaldības velo satiksmes attīstības plānošanas dokumentos un kopējā velo infrastruktūras tīklā. Sanāksmes dalībnieki vienojās izstrādāt detalizētu redzējumu par Rīgas Centrālās stacijas laukuma pielāgošanu multimodālā transporta mezgla vajadzībām.

Padome izveidota, ņemot vērā ekspertu un kompetento institūciju rekomendācijas, kā arī, lai turpinātu vienota skatījuma uz apkārtējo pilsētvidi veidošanu, jēgpilnu investīciju piesaisti un veicinātu Rīgas pilsētas harmonisku attīstību. Padome īstenos valsts un Rīgas pilsētas pašvaldības sadarbību, kā arī veicinās trešo pušu līdzdalību un plānotu finanšu piesaisti.
Padomes priekšsēdētājs ir satiksmes ministrs Uldis Augulis un līdzpriekšsēdētājs ir Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Padomē iesaistīti pārstāvji no ministrijām, Rīgas Domes, valsts institūcijām, lai sniegtu priekšlikumus papildus iespēju realizēšanai Rīgas pilsētā, ko rada Rail Baltica projekta ieviešana.