Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Pasažieru pārvadātāji interesējas par Rail Baltica sniegtajām iespējām

28. Martā, 2018

Eiropas Dzelzceļa līnijas Projektu ieviešanas departamenta direktors Kaspars Vingris  23. martā biedrības „Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija” (LPPA) biedru sapulcē informēja  par Rail Baltica projekta progresu, aktuālajiem darbiem, kā  arī par plānotajiem darbiem Rīgas pilsētā.

K. Vingris (att.) tikšanās laikā pasažieru pārvadātājus iepazīstināja ar EDZL atbildībā esošajiem diviem lielajiem projektiem: Rīgas Centrālās stacijas multimodālā transporta mezgla izveidi un Rail Baltica stacijas izbūvi starptautiskajā lidostā „Rīga”.
Asociācijas biedrus visvairāk interesēja projekta ietekme uz Rīgas starptautiskās autoostas darbu. Tika sniegta informācija, ka autoostas darbība tiks ietekmēta būvdarbu laikā – indikatīvi sākot ar 2021. gadu. Lai arī detalizēti darba organizācijas aspekti būs zināmi tikai būvprojekta izstrādes gaitā, šobrīd ir skaidrs, ka autoostai būs iespēja saglabāt savu funkcionalitāti pēc Rail Baltica projekta īstenošanas. Asociācijas biedri atzinīgi novērtēja iespējas, ko radīs Centrālās stacijas pārbūve par multimodālu sabiedriskā transporta mezglu, radot jaunas un plašākas iespējas pasažieru apkalpošanā.

LPPA ir nevalstiska organizācija, kas dibināta 1993.gada 8.novembrī. LPPA aktīvi iesaistās normatīvo aktu izstrādes un lēmumu pieņemšanas procesos par jautājumiem, kas saistīti ar pasažieru pārvadājumiem, pārstāv pārvadātāju intereses valsts, pašvaldību un citās institūcijās un sadarbojās ar tām. Biedrībā „Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija” ir apvienojušies praktiski visi lielākie sauszemes pasažieru pārvadātāji neatkarīgi no to īpašumu formas un pārvadājumu veida (izņemot A/S „Pasažieru vilciens”). 2000.gadā asociācijā iestājās Rīgas, Daugavpils un Liepājas pilsētu elektrotransporta uzņēmumi, 2002. gadā – taksometru firmas.