Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Rail Baltica kā apkaimes attīstības katalizators prezentēts MIPIM izstādē

25. Martā, 2019

Lielākajā un nozīmīgākajā nekustamo īpašumu izstādē Eiropā - MIPIM Kannās (Francija) prezentēts jaunbūvējamā dzelzceļa projekts Rail Baltica. Rīgas pašvaldība uzsvērusi šo projektu kā vienu no pilsētai tuvākajos gados nozīmīgākajiem investīciju projektiem, akcentējot to kā katalizatoru apkārtējās apkaimes attīstībai, un iepazīstinot klātesošos ar iecerēm, kā attīstīsies vide ap Rīgas starptautisko dzelzceļa staciju, kad tiks izbūvēts Rail Baltica.

Iepazīstinot izstādes apmeklētājus ar Rail Baltica - lielāko attīstības projektu pēdējo 100 gadu laikā, uzsvērts, ka tas ir viens no nozīmīgākajiem Rīgas investīciju projektiem, kas sekmēs apkārtnes ap Rīgas starptautisko dzelzceļa staciju attīstīšanu. Līdztekus Rail Baltica izbūvei tiks izveidota jauna starptautiska dzelzceļa stacija un līdzās esošajam dzelzceļa tiltam uzbūvēts jauns tilts pāri Daugavai ar iespēju to izmantot arī kājāmgājējiem un riteņbraucējiem, kā arī nojaukts uzbērums, tā vietā izveidojot estakādes, pa kurām brauks ātrvilciens.
Rīgas pašvaldība jau veido arī apkārtnes attīstības projektus: tā plāno rekonstruēt stacijas laukumu un tirgus pusē esošo skvēru, iecerēts izveidot velonovietnes, rekonstruēt Abrenes ielu un autobusu galapunktu,  modificēt 13. janvāra ielu par bulvāri, izveidot autostāvvietu starp Turgeņeva, Dzirnavu un  Riepnieku ielu aptuveni 1000 automašīnām u.c., kā arī radīt pievilcīgu publisku ārtelpu.
Uzsvērts, ka ne tikai pašvaldība, bet arī uzņēmēji saskata iespējas no Rail Baltica projekta realizēšanas galvaspilsētā: jau pašlaik līdzās stacijai ir izveidotas divas jaunas viesnīcas – Mercure hotel un Ibis, bet investori no Japānas strādā pie vēl viena jauna viesnīcas projekta. Arī tirdzniecības centrs Origo paziņojis par paplašināšanās plāniem, bet labāks abu upes pušu savienojums sekmēs arī Daugavas kreisā krasta apkaimju attīstību.

Izstāde MIPIM šogad martā norisinājās no Kannās (Francijā). Tā tiek  organizēta kopš 1989. gada. Šī izstāde ir svarīgs notikums nekustamo īpašumu, arhitektūras un būvniecības jomā, kas uz vairākām dienām pulcina nopietnākos pasaules nekustamo īpašumu tirgus dalībniekus – sākot no teritoriju attīstības koncepciju izstrādātājiem līdz pat investoriem un projektu lietotājiem.

Piedāvājam aplūkot MIPIM prezentēto Rail Baltica projektu!
Iepazīstieties arī ar stacijas vīziju!
Pamatojoties uz metu konkursa noslēgumā izvēlēto risinājumu Rail Baltica stacijai Rīgas starptautiskajā dzelzceļa stacijā, kam pamatā būs dāņu arhitektu biroja PLH Arkitekter sadarbībā ar COWI piedāvātais mets, Eiropas Dzelzceļa līnijas sadarbībā ar Vividly izveidojis stacijas vīziju, ar kuru varat iepazīties šeit