Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Reģionālā vizītē iepazīstas ar Salaspils kapacitāti Rail Baltica loģistikas centra attīstīšanai

6. Septembrī, 2019

Ceturtdien, 5. septembrī,  Salaspilī, satiksmes ministram Tālim Linkaitam un Rail Baltica projekta ieviesēja Latvijā – uzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas valdes priekšsēdētājam Kasparam Vingrim tiekoties ar pašvaldības vadību un uzņēmējiem, tika apspriesta plānotā Rail Baltica multimodālā kravas termināla attīstība.   

Satiksmes ministra reģionālās vizītes Salaspilī apspriežamo tematu vidū, kas interesēja Salaspils novada domes pārstāvjus, bija Rail Baltica multimodālā kravas termināla attīstība novadā, nepieciešamo investīciju piesaiste vērienīgā projekta infrastruktūras attīstībai, kā arī iespējamie risinājumi, kas saistīti ar dzelzceļa šķērsošanas uzlabošanu un Salaspils stacijas attīstības perspektīvas.

Kā stāsta K. Vingris, tikšanās laikā  klātesošie tika iepazīstināti ar Rail Baltica projekta ieviešanas progresu. Satiksmes ministrijas, Salaspils pašvaldības un EDZL pārstāvji apsprieda turpmākās sadarbības modeli un runāja par paveicamajiem darbiem, lai jau 2023. gadā būtu pabeigti Rail Baltica multimodālā kravas termināla Salaspilī būvprojektēšanas darbi un varētu tikt uzsākti būvdarbi. Tāpat tika runāts par to, kā līdztekus 150 ha plašajai Rail Baltica kravas termināla teritorijai attīstīt līdzās esošo 350 ha teritoriju, veidojot apjomīgu intermodālu loģistikas centru Salaspilī. Puses vienojās arī par turpmāku sadarbību  nepieciešamo investīciju piesaistes modeļa izstrādē projekta infrastruktūras attīstībai.
Satiksmes ministrs T. Linkaits kopā ar Salaspils novada domes priekšsēdētāju Raimondu Čudaru apskatīja Salaspils stacijas teritoriju, kurā, attīstoties infrastruktūrai, tuvākos gados ievērojami palielināsies dzelzceļa kravu transporta plūsmas caur Salaspili virzienā uz Rīgas ostu un lidostu. Bija arī noorganizēta tikšanās ar Salaspils uzņēmēju biedrību, lai apspriestu tranzīta jautājumus, Rail Baltica projekta aktualitātes un vietējiem uzņēmējiem aktuālos īpašumu jautājumus, kas saistīti ar satiksmes infrastruktūras attīstību.

 

Fotogalerija: Satiksmes ministra vizīte Salaspilī. Satiksmes ministrijas preses foto 4