Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Rīgas mēra amata kandidātus iepazīstina ar Rail Baltica sniegtajām iespējām galvaspilsētai

18. Jūlijā, 2020

Sanāksmē ar Rīgas mēra amata kandidātiem Rail Baltica projekta attīstītāja - uzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas un Rail Baltica kopuzņēmuma RB Rail AS pārstāvji politiķus iepazīstināja ar projektu, tā statusu, ieguvumiem un aktualitātēm.   

Eiropas Dzelzceļa līnijas valdes priekšsēdētājs Kaspars Vingris akcentēja pilsētas attīstības iespējas, ko rada Rail Baltica projekts un iepazīstināja klātesošos ar Centrālās stacijas pārveidi. Rail Baltica stacija Rīgā būs mūsdienīgs satiksmes mezgls, kam pamatu liek ātrgaitas dzelzceļš, kas savienots ar lidostu un reģionālo satiksmi. Viņš pastāstīja par plānotajām izmaiņām, kas skars apkārtējās teritorijas un aicināja pilsētas politisko vadību izmantot projekta radītās iespējas – multimodāla transporta mezgla izveide, veidojot Rīgu kā Baltijas centrālo transporta mezglu.

„Līdz ar Rail Baltica līnijas ienākšanu galvaspilsētā, Rīgai paveras jaunas iespējas ne tikai veidoties par Baltijas mobilitātes centru, bet arī attīstīt esošo transporta infrastruktūru un pilsētvidi”, tikšanās laikā ar Rīgas mēra amata kandidātiem uzsvēra Ģirts Bramans, RB Rail AS Reģionālais vadītājs Latvijā. Ģ. Bramans iepazīstināja ar projekta statusu Latvijā dažādos dzelzceļa trases posmos, tostarp Daugavas kreisā krasta risinājumu variantiem. Viņš arī iezīmēja sadarbības modeli ar pašvaldību un nevalstiskajām organizācijām Rīgā.

Savukārt RB Rail AS stratēģijas un attīstības departamenta vadītājs Kaspars Briškens iepazīstināja ar projekta sociālekonomiskajiem ieguvumiem un nozīmi Covid-19 atkopšanās laikā.

Atgādināsim, ka Saeima par Rīgas domes atlaišanu lēma šī gada sākumā,  jo, izvērtējot pašvaldības darbu, tika secināts, ka dome jāatlaiž, jo nav iespējams ar citiem instrumentiem panākt pašvaldības funkciju pildīšanu. Par iemeslu valdības lēmumam rosināt Rīgas domes atlaišanu kļuva atkritumu sāga, jo pašvaldība uz 20 gadiem bija nolēmusi visu atkritumu apsaimniekošanu uzticēt vienam operatoram.
Ārkārtas pašvaldības vēlēšanas 29. augustā notiks tikai Rīgā (dažas vai vairākas stundas dienā varēs balsot iepriekšējās balsošanas laikā no 26. augusta līdz 28. augustam), un jaunā dome tiks ievēlēta uz pieciem gadiem. Pārējā Latvijā pašvaldību vēlēšanas notiks nākamgad un vietvaras tiks ievēlētas uz četriem gadiem.
Foto: RB Rail preses foto