Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

RTU studenti iepazīstas ar Rail Baltica projektu

6. Decembrī, 2019

Rail Baltica projekta īstenotājs Latvijā – uzņēmums Eiropas Dzelzceļa līnijas 5. decembrī savā birojā uzņēma viesus – 11 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentus, kuriem bija iespēja tuvāk iepazīties ar ātrgaitas dzelzceļa projektu, tā tapšanas gaitu un aktualitātēm. Studenti šo tikšanos novērtēja kā noderīgu un ļoti interesantu, jo uzzinājuši daudz jauna.

Tikšanos ierosināja RTU Absolventu asociācija, lai augstkolas bijušie un esošie studenti, kas apguvuši eksaktās zinības visdažādākajās jomās, varētu klātienē, no projekta īstenotājiem uzzināt vairāk par Rail Baltica projektu. Viesus uzņēma Eiropas Dzelzceļa līnijas Attīstības un komunikācijas departamenta direktore Marika Simanoviča, kas pastāstīja par projektu kopumā, kā arī sniedza ieskatu pašlaik aktuālajās Rail Baltica norisēs: topošajās Rail Baltica stacijās  lidostā „Rīga” un Rīgas Centrālajā stacijā. Savukārt Eiropas Dzelzceļa līnijas  Projektu ieviešanas departamenta direktors Einārs Jaunzems studentiem atklāja tehniskās nianses projekta īstenošanā, izstāstot, kas tieši pasažieru ērtībām paredzēts katrā no stacijām, kā palielināsies un uzlabosies pasažieru mobilitāte utt..
Tikšanās laikā studenti interesējās, vai pa jaunbūvēto dzelzceļu varēs braukt ikvienas Eiropas valsts vilciena sastāvi, par to, kādas vietējās, reģionālās un starptautiskās stacijas tiks izveidotas, kā arī par iespējām piedalīties projektā ar savām zināšanām un inovācijām, piemēram, piedāvājot mākslīgā intelekta izstrādes. Eiropas Dzelzceļa līnijas speciālisti norādīja, ka projekts nenozīmē tikai dzelzceļa līniju izbūvi, bet tas arī veicinās reģionu attīstību, ko sekmēs staciju izveide, un jau šobrīd, kad projekts tuvojas būvniecības stadijai, tiekot nopietni domāts par inovāciju izmantošanu gan dzelzceļa tapšanas procesā, gan arī vēlāk, jau uzbūvēto lietojot.


Foto: Eiropas Dzelzceļa līnijas preses foto