Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Sācies Rail Baltica Globālais forums

3. Aprīlī, 2019

3. un 4.aprīlī Viļņā (Lietuva) notiek ikgadējais Rail Baltica Globālais forums, kas pulcē vairāk nekā 700 vadītāju, lēmumu pieņēmēju, kā arī dzelzceļa, loģistikas, ekonomikas ekspertu un potenciālo piegādātāju no visas Eiropas, lai apspriestu Rail Baltica potenciālu reģiona un transporta infrastruktūras attīstībā Eiropā.
Šodien forumā darbu sāk arī Rail Baltica projekta ieviesēja - Eiropas Dzelzceļa līnijas (EDZL) - komanda, bet rīt, 4. aprīlī forumā uzstāsies EDZL
Attīstības un komunikācijas departamenta direktors
 Agnis Driksna.


Attēlā: Eiropas Dzelzceļa līnijas komanda Rail Baltica Globālā forumā: Eiropas Dzelzceļa līnijas valdes locekļa p.i. Kaspars Vingris (pa kreisi) un Attīstības un komunikācijas departamenta direktors Agnis Driksna (pa labi) kopā ar Latvijas satiksmes ministru Tāli Linkaitu un Rīa Sillave, Rail Baltic Estonia valdes priekšsēdētāju.
EDZL preses foto

Forums trešdien, 3. aprīlī, tika atklāts ar Lietuvas premjerministra Sauļus Skverneļa (Saulius Skvernelis) uzrunu. Foruma dalībniekus atklāšanā uzrunāja arī  Eiropas Komisijas Transporta ģenerāldirektorāta vadītājs Henriks Hololejs (Henrik Hololei).

Rail Baltica globālais projekts radīs iespējas paaugstināt cilvēku labklājību reģionā jau sākot ar būvprojektēšanas un būvniecības posmu uzsākšanu. Aktuālās tendences pasaulē – urbanizācija, digitalizācija un klimata pārmaiņas – aktualizē Rail Baltica mērķus, kas nodrošinās efektīvus un ilgtspējīgus transporta pakalpojumus pasažieriem un kravām,” forumā sacīja Timo Rīhimeki (Timo Riihimäki), RB Rail AS valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors, uzrunājot Rail Baltica Globālā foruma 2019 dalībniekus.

Pirmās foruma dienas laikā norisinās darba sesija par Eiropas infrastruktūras projektu finansēšanu nākotnē, kā arī paneļdiskusija par dzelzceļa infrastruktūras pārvaldību. Latvijas un Lietuvas transporta ministri kā arī Igaunijas, Polijas un Somijas ministriju pārstāvji diskutēja par Rail Baltica izmantošanas iespējām pasažieriem, kravu pārvadājumiem un reģionālajai attīstībai kopumā. Diskusijās piedalās arī Katerina Trautmane (Catherine Trautmann), Ziemeļjūras–Baltijas TEN-T pamattīkla koridora koordinatore.
Pirmā foruma diena noslēgsies ar sesiju par Rail Baltica projekta attīstību Polijā un Somijā.

Foruma otrajā dienā uzmanība tiks veltīta detalizētiem Rail Baltica 2019. gada plāniem un aktualitātēm katrā valstī atsevišķi un kopumā globālā projekta mērogā. Tāpat dalībnieki varēs iepazīties ar Rail Baltica arhitektūras un vizuālās vadlīniju skicēm.

Forumā piedalās pārstāvji no 30 valstīm, tostarp 302 uzņēmumi, kā arī 105 valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas. Foruma otrajā dienā apmeklētāji izstāžu stendos varēs iepazīties ar 40 forumā pārstāvēto uzņēmumu piedāvājumiem un apspriest iespējamo nākotnes sadarbību.

Abas pasākuma dienas Rail Baltica mājas lapā (http://www.railbaltica.org/) būs pieejama Rail Baltica Globālā Foruma 2019 tiešraide.

Rail Baltica Globālais forums - fotogalerija 5