Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Vīrusa Covid-19 ārkārtas situācijas laikā Konsultatīvais centrs darbojas attālināti

3. Aprīlī, 2020

Lai nodrošinātu un ievērotu valsts pieņemtos drošības un ierobežošanas pasākumus cīņā ar vīrusu Covid-19, laika periodā, kamēr valstī ir spēkā ārkārtas situācija, atsavināšanas procesa Konsultatīvajā centrā Rail Baltica trases skartajiem īpašumiem cilvēki klātienē netiek pieņemti.

Piesakoties uz konsultāciju, tā tiks organizēta vai nu ar Skype vai Microsoft Team palīdzību – attālināti.

Atgādināsim, ka projekta Rail Baltica ieviesējs Latvijā – uzņēmums Eiropas Dzelzceļa līnijas 2017. gadā izveidoja Atsavināšanas procesa Konsultatīvo centru Rail Baltica trases skartajiem īpašumiem, lai veiktu atsavināmo īpašumu īpašniekiem nepieciešamo skaidrojošo darbu un tādējādi efektivizētu  procesa norisi. Atsavināšanas process Latvijā tiek veikts kārtās, vispirms atsavinot īpašumus, kas nepieciešami Rail Baltica stacijas izbūvei starptautiskajā lidostā „Rīga” un Rīgas Centrālās stacijas pārbūvei.  Centrā Rail Baltica trases skarto īpašumu īpašnieki var saņemt bezmaksas konsultācijas par atsavināšanas procesu,  par plānoto atsavināmo platību, trases ietekmi uz īpašumu un nosacījumiem, kas nepieciešami taisnīgas atlīdzības saņemšanai.

Vairāk par konsultatīvo centru varat uzzināt šeit

Savukārt atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par atsavināšanas procesu Latvijā varat lasīt šeit