Ziņas

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Parakstīts Rail Baltica projekta finansēšanas un īstenošanas līgums

8. Oktobrī, 2016

Visas deviņas jaunbūvējamā Eiropas sliežu platuma dzelzceļa projekta Rail Baltica realizācijā iesaistītās puses parakstījušas līgumu, kas nosaka tā finansēšanu un īstenošanas modeli.

Pēdējā puse, kuras paraksts uzlikts uz līguma, bija Lietuvas dzelzceļa uzņēmums Lietuvos Geležinkeliai, kuru jau bija parakstījis Baltijas valstu kopuzņēmums a/s RB Rail, Igaunijas ekonomikas un komunikācijas lietu ministrija, Latvijas Satiksmes ministrija, Lietuvas Transporta un komunikācijas ministrija, Rail Baltic Estonia OU, Igaunijas tehniskais regulators, SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas un  Rail Baltica Statyba UAB, ziņo Delfi.

Tas nozīmē, ka ar līguma parakstīšanu ir apliecināts, ka visas trīs Baltijas valstis ir vienojušās par to, kā tiks noteikta katras valsts organizācijas loma Rail Baltica iepirkumu procesos, un kā tiks īstenots šis, līdz šim vērienīgākais, transporta infrastruktūras projekts ziemeļaustrumu Eiropā.
Atbilstoši līgumam RB Rail būs centrālā koordinatora loma projektā. Uzņēmums vadīs iepirkumus, nodrošinās projekta īstenošanu, kā arī mārketinga un biznesa aktivitātes. Visi projekta iepirkumi tiks dalīti trijās grupās: iepirkumi, kurus organizēs tikai kopuzņēmums RB Rail, konsolidētie iepirkumi, kurus īstenos kopuzņēmums, un iepirkumi, kurus īstenos nacionālo valstu ieviesējorganizācijas stingrā kopuzņēmuma uzraudzībā.
Pēc līguma parakstīšanas Baltijas valstu kopuzņēmuma RB Rail vadība sāks darbu pie tā, lai līgumā atrunātos principus iedzīvinātu dzīvē. Tas nepieciešams, lai varētu iekļauties Rail Baltica projekta īstenošanas termiņos.

Jau ziņots, ka Rail Baltica projekts paredz jaunas 1435 mm jeb Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas izbūvi Baltijas  valstīs, lai ar ātru un videi draudzīgu dzelzceļa transporta satiksmi savienotu metropoles Tallinu – Rīgu – Kauņu – Varšavu – Berlīni.