Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Aicinām jauniešus izvēlēties mācības dzelzceļa transporta nozarē (+video)

26. Maijā, 2022

Šis, 2022., gads ir Eiropas Jaunatnes gads, kuram veltam video materiālu sēriju par karjeras perspektīvām dzelzceļa transporta nozarē, kas izveidota sadarbībā ar pieciem vadošajiem darba devējiem dzelzceļa nozarē – Satiksmes ministriju, VAS Latvijas Dzelzceļš, AS Pasažieru vilciens, RB Rail AS un SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas.

Vairāki video dalībnieki ir bijušie RTU absolventi, kas veiksmīgi strādā Rail Baltica projektā un ar personīgo piemēru apliecina, ka pēc studijām pieejams stabils darbs, ar konkurētspējīgu atalgojumu un plašām profesionālās izaugsmes iespējām.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits jauniešus, kuri šobrīd izvēlas savu nākotnes profesiju, mudina izvēlēties kādu no tām, kas saistītas ar dzelzceļa nozari. Dzelzceļš mainās, kļūst modernāks. Izmantot savas zināšanas mūsdienīgas dzelzceļa infrastruktūras veidošanā un uzturēšanā, teica ministrs.„Aicinu jauniešus izvēlēties studijas dzelzceļa transporta nozarē, jo Rail Baltica projektā arī nākotnē ir sagaidāmas perspektīvas darba vietas,” mudina Kaspars Baikovskis, Rail Baltica projekta īstenotāja Latvijā – uzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas Tehniskā atbalsta vadītājs, RTU absolvents. „Mūsu projektā jau tagad ir novērojama situācija, ka daudzi dzelzceļa inženieri atgriežas Latvijā, lai strādātu savā nozarē,” piebilst viņš. Savukārt Igors Oļeiņikovs, Eiropas Dzelzceļa līnijas Būvdarbu līgumu vadītājs, kurš iekļauts RTU absolventu Zelta fondā, akcentē: „Tagad ir izcils laiks apgūt dzelzceļa nozares speciālitātes.”

Visus video par karjeras perspektīvām dzelzceļa nozarē var noskatīties šeit