Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Apbalvoti bērnu zīmējumu konkursa “Manas nākotnes Rail Baltica vilciens Rīgā” uzvarētāji (+fotogalerija)

1. Jūnijā, 2022

Trešdien, 1. jūnijā - Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, apbalvoti bērnu zīmējuma konkursa “Manas nākotnes Rail Baltica vilciens Rīgā” uzvarētāji. Zīmējumu konkursu pilnsabiedrība BERERIX rīkoja kopā ar Rail Baltica projekta īstenotāju Latvijā – uzņēmumu Eiropas Dzelzceļa līnijas un a/s Rīgas starptautiskā autoosta un tajā tika iesūtīti vairāk nekā 500 darbu no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem – Ogres, Daugavpils, Kolkas, Jūrmalas, Jēkabpils, Madonas, Rīgas u.c.

Pirmo vietu kategorijā no 1 līdz 6 gadiem ieguva Paula Pakare (5 gadi) un otro vietu viņas māsa Rūta Pakere (2 gadi). Savukārt Zinta Pļaviņa (4 gadi), kura apgūst zīmēšanu un grafikas mākslu darbnīcā Rīgā, ieguva godpilno trešo vietu. Pateicības balvas šajā kategorijā saņēma arī Anna Jasmīne Cvetkova (6 gadi), Rojs Valtmanis (6 gadi), Anna Kaširina (3 gadi) un Poļina Kibina (5 gadi).

Zīmējuma konkursa kategorijā no 7 līdz 14 gadiem ieguva Samanta Kučere (10 gadi) no Kolkas pamatskolas un Līva Svarinska (8 gadi) no Rīgas Franču liceja. Otrās vietas godalgas saņēma Terēze Kokuma (10 gadi) un Leo Balgalis (7 gadi). Trešās vietas zīmējuma konkursā izcīnīja Loreta Opmane (14 gadi) no Rīgas Teikas vidusskolas un Liene Jorēna (10 gadi) no Jūrmalas Majoru vidusskolas.

Žūrija īpaši novērtēja Elīzas Danielas Dzenes (15 gadi) iesūtītos darbus un kategorijā no 15 līdz 18 gadiem izvirzīja atsevišķu balvu. Tāpat speciālu balvu par iesaisti konkursā saņēma privātās sākumskolas grupiņa “Namiņš” bitīšu grupa, kurā divus un trīs gadus veci bērni radīja kopīgu Rail Baltica vilcienu. Balvu grupas vārdā saņēma audzinātāja Baiba Silicka.

Visus laureātu darbus var aplūkot šeit.

Uzvarētāji saņēma dāvanu kartes, kuras pilnsabiedrība pēc autora izvēles iegādājās Latvijas labākajās un iecienītākajās bērnu un jauniešu atrakciju un atpūtas vietās, kā arī īpašas balvas, kuras noderēs vasaras brīvlaikā.

Īpašas balvas bija sarūpējusi arī a/s Rīgas starptautiskā autoosta, kuras pasniedza valdes priekšsēdētāja Vaira Gromule, norādot, ka bērni saistošā veidā atainojuši pārvērtības ne tikai Rīgā, bet arī bija darbu autori, kas redzēja pārmaiņas Latvijā. Balvas saņēma Sofija Eglīte (4 gadi), Dāvids Kokums (11 gadi), Madara Kamarūte (13 gadi), Benjamins Beroza (11 gadi), Toms Bērziņš (12 gadi), Elizabete Mozumača (9 gadi), Aleksandrs Kalašņikovs (10 gadi), Evelīna Jeruma (8 gadi) un Ruslans Nikonovs (7 gadi).


Apbalvošanas ceremonijā Rail Baltica projekta īstenotāja – uzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas valdes priekšsēdētājs Kaspars Vingris uzsvēra, ka “Rail Baltica būs videi draudzīgs, drošs un uzticams dzelzceļš jauniem un ātriem vilcieniem. Ir prieks, ka mūsu darbs ir iedvesmojis jauniešus un bērnus košiem, gaišiem, futūristiskiem un bezgala cilvēcīgiem darbiem! Būtiski, ka bērni un jaunieši ne tikai ceļos ar jaunajiem vilcieniem, bet arī Rail Baltica viņiem dos iespēju strādāt modernā vidē un veidot starptautiski konkurētspējīgu profesionālo ceļu”.

“Cilvēks vienmēr ir vēlējies ieskatīties nākotnē. Šajos zīmējumos par dzelzceļa un Rail Baltica vīziju, bērni atklāj savu redzējumu. Lai arī mums – kā būvniekiem, tā projekta īstenotājiem – ir ļoti skaidras skices, plāni un vizualizācijas par Rail Baltica trasi, tiltiem, stacijām, tomēr domu lidojums ir bez robežām. Tieši šādi ir konkursa radošie darbi, kas mūs pārsteidza un arī iedvesmoja. No šī projekta tiek sagaidīts daudz. Strādājot kopā, mēs varam sasniegt daudz. Tāpēc priecājos par ikvienu bērnu, ikvienu pedagogu, kurš atsaucās un piedalījās. Rail Baltica ir mūsu kopējais nākotnes ceļš, ” zīmējuma konkursa apbalvošanas ceremonijā norādīja pilnsabiedrības BERERIX izpilddirektors Guntis Āboltiņš-Āboliņš.

Zīmējumu konkursa žūrijai profesionālu viedokli sniedza gleznotājs un Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aleksejs Naumovs un māksliniece, vairāku bērnu grāmatu ilustrācijas autore Gita Treice, kuri iesūtīto darbu vērtēšanā un arī apbalvošanas ceremonijā norādīja uz bērnu atsaucību un iesūtīto darbu profesionalitāti, kā arī augstvērtīgo sniegumu un vispusīgo fantāziju. Iesūtītos darbus žūrijā izvērtēja BERERIX izpilddirektors Guntis Āboltiņš-Āboliņš un arhitektūras un ainavas dizaina koordinatore Emīlija Vanluka (Emilie Van Look), Rail Baltica projekta īstenotāja Latvijā Eiropas Dzelzceļa līnijas sabiedrisko attiecību komandas pārstāve Dace Andersone, kā arī a/s Rīgas starptautiskā autoosta valdes priekšsēdētāja Vaira Gromule.

Zīmējuma konkurss tika rīkots ar mērķi, lai aicinātu bērnus un jauniešus radošā procesa laikā aizdomāties un savos darbos atspoguļot, kāds tuvākajā nākotnē varētu izskatīties Latvijas galvaspilsētas Rīgas centrs, kurā pēc pārbūves kursēs jaunais Rail Baltica ātrvilciens.  Kāda nozīme vilcienam būs viņu nākotnes ikdienā, pilsētā un mūsu valstī kopumā. 

Zīmējuma konkursa “Manas nākotnes Rail Baltica vilciens Rīgā” apbalvošanas ceremonija. Foto: Renārs Koris 9