Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Atzinīgi novērtē Rail Baltica progresu Latvijā, uzsverot projekta nozīmīgumu

29. Septembrī, 2022

Eiropas Komisijas TEN-T mobilitātes programmas DG MOVE ģenerāldirektora vietnieks Heralds Ruiters (Herald Ruijters) ar kolēģi Filipu Šontrenu (Philippe Chantraine) 28. septembrī apmeklēja Rail Baltica Centrālā mezgla būvlaukumu, lai novērtētu projekta progresu, atzinīgi atzīmējot sasniegto un pārrunājot turpmākos plānus.

Iepazīstoties ar Rail Baltica attīstību Latvijā, H. Ruiters apliecināja Eiropas nostāju: Rail Baltica projekts ir svarīgs, jo īpaši pašreizējo ģeopolitisko notikumu kontekstā, lai Baltijas valstīm ar Eiropu būtu ērts un ātrs savienojums, tāpēc būtiski aktīvi turpināt uzsākto, kā arī ķerties klāt dzelzceļa pamattrases būvniecībai Latvijā. Ruiters novēlēja veiksmīgu izdošanos pamattrases iepirkuma realizācijā. Kā zināms, pašlaik norisinās starptautiska konkursa par Rail Baltica pamattrases būvdarbiem Latvijā otrā kārta, lai, izvēloties būvnieku, jau nākamgad uzsāktu apjomīgos infrastruktūras būvdarbus.
Tāpat mūsu valstī norisinās aktīvi darbi pie Rail Baltica starptautisko staciju un infrastruktūras izbūves Rīgas Centrālajā stacijā un lidostā „Rīga”. Notiek arī būtiski būvprojektēšanas darbi: drīzumā sāksies 17 Rail Baltica reģionālo staciju būvprojektēšana, jau notiek Salaspils kravu termināla un infrastruktūras apkopes punktu Iecavā un Skultē projektēšana.

DG Move ir Eiropas Komisijas ģenerāldirektorāts, kas atbild par transporta nozari Eiropas Savienībā. Komisijas mērķis ir veicināt efektīvu, drošu, drošu un videi draudzīgu mobilitāti un radīt apstākļus konkurētspējīgai nozarei, kas rada izaugsmi un darbavietas. Eiropas Komisijas Mobilitātes un transporta ģenerāldirektorāts sadarbojas ar Eiropas Savienības dalībvalstīm, uzņēmējiem, iedzīvotājiem un ieinteresētajām personām.