Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Ceļojošā izstāde par Rail Baltica projektu piestājusi Inčukalnā

9. Maijā, 2022

Atklāta ceļojošās vides izstāde "Ar vienu vilcienu rītdienā", kas iedzīvotājus informē par Rail Baltica ātrvilcienu dzelzceļu, un tā pie Inčukalna Tautas nama būs aplūkojama no 6. līdz 22. maijam. Rail Baltica dzelzceļa līnija Siguldas novadu šķērsos Inčukalna pagastā, netālu no Vangažu dzelzceļa stacijas.

Foto: Satiksmes ministrijas preses foto, G. Zīverte

Izstāde “Ar vienu vilcienu rītdienā” radīta ar mērķi plašāk iepazīstināt iedzīvotājus ar topošo Rail Baltica dzelzceļa līniju – staciju atrašanās vietām, ātrvilciena izskatu un to, cik ātri ar jaunajiem vilcieniem varēs pārvietoties ikdienas braucienos pa Latviju vai ceļojot uz Eiropu. Izstādes apmeklētāji saistošā un viegli uztveramā veidā var iepazīties ar Rail Baltica projekta aktualitātēm, plānoto starptautisko un reģionālo satiksmi, kravu loģistikas attīstības iespējām novadu pašvaldībās, kā arī faktiem par vēsturisko dzelzceļa savienojumu ar Eiropu. Apmeklētāji var aktīvi iesaistīties izstādes izzināšanas ceļā, un tā ir interesanta visām apmeklētāju vecumu grupām. Izstādes stends aprīkots ar QR kodiem, kurus nolasot ar viedierīci, var noskatīties video par Rīgas Centrālās stacijas vīziju, plānoto ātrgaitas dzelzceļa staciju lidostā “Rīga” un citām tēmām, vai arī noklausīties pagātnes leģendas par Rail Baltica topošo staciju atrašanās vietām.

Inčukalnā izstāde būs aplūkojama līdz 22. maijam, bet rudenī tā plānota arī Siguldā. Pēc pieturas Inčukalnā izstāde turpinās savu ceļojumu uz Olaini, kā arī uz citām novadu pašvaldībām, ko šķērsos topošā Eiropas sliežu platuma dzelzceļa līnija. Izstādes ceļojums pa novadu pašvaldībām Latvijā turpināsies līdz oktobra beigām. Noslēgumā izstāde tiks nodota Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejam, turpmākai ekspozīcijai muzeja āra teritorijā.

Izstāde tapusi ar Eiropas Savienības Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta atbalstu un sadarbībā ar novadu pašvaldībām.