Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Eiropas Dzelzceļa līnijas piedalās pilsētplānošanas hakatonā „MadCity Rīga 2021”

29. Septembrī, 2021

Eiropas Dzelzceļa līnijas un Rail Baltica Centrālā mezgla būvnieks Bererix 29. un 30. septembrī piedalās starptautiskajā pilsētplānošanas pasākumā „MadCity Rīga 2021”, lai izveidotu  Daugavas krastmalu par interesantāko Ziemeļeiropā.

Hakatona dalībniekiem Eiropas Dzelzceļa līnijas Projektu ieviešanas un vadības departamenta direktors Einārs Jaunzems un BERERIX pārstāvis Andis Linde prezentēja, kā jaunbūvējamais Rail Baltica dzelzceļa tilts sekmēs Daugavas krastu savienošanu un mobilitāti.
Rail Baltica izbūve mainīs ne tikai Rīgas centra vaibstus, bet arī Daugavas krastmalu. Jaunbūvējamais dzelzceļa tilts, ko varēs izmantot arī gājēji un riteņbraucēji, savienos ne tikai divas pilsētas daļas, iekļaujoties velosatiksmes infrastruktūrā, bet arī pa tilta izveidotajiem pieciem pieslēgumiem nodrošinās piekļuvi, piemēram, Zaķusalai, atverot jaunu teritoriju Rīgas iedzīvotājiem un viesiem, ļaujot sabiedrībai šo zaļo pilsētas daļu pilnvērtīgi izmantot.
Savukārt Daugavmalā – krastmalā Rail Baltica dzelzceļa tilts ar piekļuves iespējām centra daļā palīdz radīt daudz omulīgāku un ērtāku pilsētvides telpu, paver jaunas iespējas atpūtas un tūrisma zonas attīstībai.
Tika definēti jautājumi, kas jārisina ārpus Rail Baltica projekta pilsētai un pašvaldībai, piemēram, dažādas piekļuves un satiksmes plūsmu saslēgšanos, savienojamību ar citiem objektiem, ielām, krustojumiem, pilsētas daļām. Pilsētai jārada apkaimju attīstības vīzijas un tās jāttīsta, izmantojot projekta sniegtās iespējas, kas piedāvā jaunas publiskas telpas, t.sk., atpūtas vietas: jālemj, kā tās turpmāk „apdzīvot”,  kā labiekārtot vidi un kādas iespējas tās sniedz uzņēmējdarbībai (kafejnīcas, nomas punkti utt.).

Konferences otrajā dienā, kad norisināsies hakatons, kurā paredzēts izveidot praktisku rīcības plānu saiknē ar lielajiem infrastruktūras projektiem, kuri ietekmēs krastmalu,  Eiropas Dzelzceļa līnijas Projektu ieviešanas un vadības departamenta direktors Einārs Jaunzems piedalīsies kā hakatona žūrijas loceklis. Savukārt Andis Linde un Arvis Mūrnieks (no Bererix) būs hakatona mentori.

Atgādināsim, ka 29. un 30. septembrī, Spīķeru koncertzālē, jau piekto gadu Rīgā notiek starptautiskais pilsētplānošanas pasākums „MadCity Rīga 2021”. Šogad pasākuma galvenā tēma ir „Rīga / Daugava 2026”. Uzmanības lokā – Daugavas krastmala un ilgtermiņa mērķis - padarīt to par vietu, ko iemīļojuši vietējie un kas patīk arī tūristiem, par interesantāko krastmalu Ziemeļeiropā.
Pasākuma pirmā diena veltīta lekcijām un diskusijām, padziļināti apskata jautājumus, kas saistīti ar Rīgas nākotnes mobilitāti, dažādu iestāžu un uzņēmumu sadarbību, kā arī iedzīvotāju līdzdalību, izklāstot arī pasaules tendences mobilitātē, ūdensmalu izmantošanā un sabiedrības iesaistē.
Otrās dienā notiks pilsētplānošanas hakatons ar mērķi – izveidot praktisku rīcības plānu (telpisku mazo soļu stratēģiju”) nākamajiem pieciem gadiem, kurā izveidota saikne ar lielajiem infrastruktūras projektiem, kuri ietekmēs krastmalu (Rail Baltica būvniecība, Vanšu tilta remonts, Mūkusalas promenādes izbūve, Austrumu maģistrāles izbūve, Centrāltirgus attīstība), iecerētajiem liela mēroga attīstības projektiem Zaķusalā, Ķīpsalā, Andrejsalā, Zvirgzdu pussalā un krastmalas uzlabojumiem, kurus vēlas redzēt rīdzinieki un pilsētas viesi.
Uzņēmējiem tas radītu priekšstatu par paredzamajām pārmaiņām un iespējām realizēt savus projektus, valsts un pašvaldību organizācijām – iespējas papildināt un uzlabot savus projektus, bet Rīgas pilsētas pašvaldībai – veikt mērķtiecīgas, plānveida investīcijas un darbības krastmalas izveidošanā par lieliskāko krastmalu Ziemeļeiropā.

Pilsētplānošanas hakatonā „MadCity Rīga 2021”. MadCity Rīga 2021 publicitātes foto 7