Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Eiropas Dzelzceļa līnijās strādā Gada projektu direktors – Einārs Jaunzems

27. Septembrī, 2022

Rail Baltica projekta ieviesēja Latvijā – uzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas Projekta ieviešanas un vadības departamenta direktors Einārs Jaunzems saņēmis atzinību „Gada projektu direktors 2022”, 27. septembrī notikušās augstākā apbalvojuma būvniecības nozarē „Būvindustrijas lielā balva 2022” ietvaros.

„Tā nav balva tikai man, tā ir atzinība visai komandai un tam, lai Rail Baltica no sapņa un vajadzības kļūtu par realitāti,” darba atzinību saņemot teica balvas saņēmējs.


E. Jaunzems Rail Baltica projekta īstenotājā Latvijā – uzņēmumā Eiropas Dzelzceļa līnijas – strādā jau piecus gadus. Savu profesionālo darbu Eiropas Dzelzceļa līnijas viņš sāka kā inženieris (ar iegūtām zināšanām tiltu inženierijā) un, parādot līdera prasmes, kļuva par departamenta vadītāju. Tagad lielu darba laiku E. Jaunzemam aizņem administratīvās lietas, bet tieši inženiera zināšanas ļauj strādāt pie tehniskajām prasībām, vadīt inženieru komandu uzņēmumā, sadarboties ar projekta būvniekiem un būvuzraugiem.
Šobrīd viņa atbildības lokā ir Rail Baltica ātrgaitas dzelzceļa projekta punktveida objektu un pamattrases projektēšanas un būvniecības gaitas Latvijā vadība, kā arī sadarbība ar plašo Rail Baltica komandu un sadarbības partneriem. E. Jaunzema vadībā ir virzīts uz priekšu projektēšanas process un sasniegta būvdarbu uzsākšana tādos kompleksos apjomīgos projektos kā abas Rīgas starptautiskās Rail Baltica stacijas (lidostas un Rīgas Centrālā stacija), kā arī viņa vadībā norisinās Latvijas vēsturē lielākā infrastruktūras būvniecības projekta iepirkums, lai drīzumā sāktos pamattrases būvdarbi ārpus Rīgas. Eināru diezgan bieži esam redzējuši arī medijos, skaidrojot sabiedrībai Rail Baltica projektu un tā būvniecības gaitu. Viņš ir lielisks kolēģis un savas profesijas vēstnesis, nežēlojot laiku arī, lai inženiera profesiju un projektu popularizētu jaunajai paaudzei.
Kaspars Vingris, Eiropas Dzelzceļa līnijas valdes priekšsēdētājs, raksturojot Eināru Jaunzemu un viņa darbu Eiropas Dzelzceļa līnijas, norāda, ka Rail Baltica projekts ir ne tikai sarežģīts, bet arī sava veida pionieris, jo „Latvijā būvējam kaut ko nebijušu, darām to ar ļoti augstām tehniskajām prasībām un partneru gaidām, sarežģītā organizatoriskā un finansēšanas ietvarā”. „Eināram piemīt izcila profesionālā kompetence, noturība, prasme veidot efektīvas sadarbības attiecības, vadīt līgumus un izmaiņas, vadīt komandas darbu un pārstāvēt pasūtītāja pusi iepretim pasaules līmeņa uzņēmumiem. Lielā mērā Latvija uz citu Baltijas valstu fona var lepoties ar būtisku progresu – būvējam abas starptautiskās stacijas, veiksmīgi norit Latvijas vēsturē lielākais iepirkums par pamattrases būvniecību un uzraudzību, drīz noskaidrosim reģionālo staciju projektētāju, jau projektējam Salaspils intermodālo kravu termināli un apkopes punktus Iecavā un Skultē. Visos šajos posmos Eināra Jaunzema loma ir bijusi ļoti būtiska. Viņš iemieso to inženierijas pārliecību, kas ir cilvēkcentrēta, ka darbs notiek sadarbībā ar partneriem, nevalstiskajām organizācijām, allaž tiecoties pēc iespējami labākajiem risinājumiem ne tikai uz papīra, bet arī dzīvē. Papildus augstu novērtējams Eināra ieguldījums profesijas popularizēšanā esot atsaucīgam, iesaistoties Ēnu dienās, tiekoties ar studentiem,” atzinīgus vārdus kolēģim velta K. Vingris.

Savukārt Rail Baltica Centrālā mezgla būvnieka Bererix projekta direktors Ksavjērs Debrušs (Xavier Debruche), kurš ikdienas darba pienākumos – intensīvā darbā un ciešās sadarbības laikā šajos trijos gados, kopš kopdarbībā tiek būvēts Rail Baltica Centrālais mezgls – sadarbojas ar E. Jaunzemu, saka: „Einārs ir apliecinājis prasmju kopumu, atdevi un vadību atbilstoši izaicinājumiem. Viņš uzsver sadarbības pieeju, radošumu sarežģītu problēmu risinājumu meklēšanā un starpdisciplīnu zināšanas, tostarp inženiertehniskos aspektus, kas ne vienmēr ir vadītāju iezīme, bet šāda veida projektos ir stūrakmens ceļā uz panākumiem, jo tas veicina problēmu risināšanu.”Apsveicam Eināru Jaunzemu ar augstu profesionālā darba novērtējumu!

Latvijas Būvinženieru savienība un žurnāls „Būvinženieris” sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, un citām būvindustrijas nevalstiskajām organizācijām jau desmito gadu turpina vērienīgo Latvijas mēroga apbalvojuma „Būvindustrijas lielā balva” pasniegšanu, suminot nozares labākos speciālistus, izceļot arhitektu, būvinženieri, zinātnieku, būvmateriālu ražotāju un citus nozares profesionāļus, kuru līdzdalībai un prasmēm pateicoties, tapušas izcilas būves. Apbalvojuma „Būvindustrijas lielā balva” svinīgais pasākums notiks šā gada 27. septembrī Rīgā, VEF kultūras pilī.

Piedāvājam ieskatīties Eināra Jaunzema darba dzīves mirkļos Eiropas Dzelzceļa līnijās 9