Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Eiropas Komisijas izpildviceprezidents darba vizītē Latvijā apmeklē Rail Baltica

16. Decembrī, 2022

Paplašinātā Rail Baltica globālā projekta komanda 16. decembrī uzņēma Eiropas Komisijas izpildviceprezidentu Valdi Dombrovski, kurš darba vizītē Rīgā apmeklēja Rīgas Centrālā mezgla būvlaukumu un iesaistījās diskusijās ar Rail Baltica kopuzņēmuma RB Rail AS un nacionālā projekta ieviesēja Latvijā – uzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas vadības pārstāvjiem. Tika pārrunāta globālā projekta ieviešanas gaita, tā prioritātes, lai nodrošinātu paātrinātu Rail Baltica ieviešanu.

Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla būvniecība Rīgā ir lielākais un apjomīgākais infrastruktūras būvniecības projekts, kas ietekmēs galvaspilsētas vizuālo tēlu, mobilitāti un attīstības iespējas vēl vairākas desmitgades.

Rail Baltica sniedz vērtību ne tikai reģionālā, bet arī Eiropas mērogā, uzlabojot pasažieru kustību, sekmējot preču pārvadājumus un militāro mobilitāti. Ir būtiski turpināt raitu darbu norisi, jo stratēģiski svarīgu projektu attīstība nes ilgtermiņa ieguvumus tautsaimniecībai,” sacīja Eiropas Komisijas izpildviceprezidents Valdis Dombrovskis.

Divu gadu laikā Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla būvlaukums ir ievērojami paplašinājies un nu būvniecība norit visā dzelzceļa uzbēruma dienvidu pusē. Šobrīd arī notiek apjomīga jauno dzelzceļa sliežu ceļu estakāžu un pārvadu izbūve, saistītās ceļu un inženiertīklu infrastruktūras pārbūve un sakārtošana, ēku demontāža un citi saistītie darbi.

Tāpat arī šobrīd norisinās Rail Baltica pamattrases būvniecības Latvijā publiskais iepirkums, kas ir viens no Eiropā lielākajiem šāda apjoma iepirkumiem, t.sk., aptverot būvdarbus vairāk nekā 200 km trasē. Līgumu ar starptautiskā konkursa uzvarētāju plānots parakstīt 2023. gada pirmajā pusē.

Eiropas Komisijas izpildviceprezidents Valdis Dombrovskis apmeklē Rail Baltica Centrālā mezgla būvlaukumu 12