Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Francijas transporta ministrs viesojas Rail Baltica Centrālā mezgla būvlaukumā

10. Janvārī, 2022

Francijas transporta lietu ministrs Žans Batists Džebarī (Jean-Baptiste Djebbari) ar delegāciju 10. janvārī apmeklēja Rail Baltica Centrālā mezgla būvlaukumu.

Viesus ar Rail Baltica projektu­­ un tā gaitu Latvijā iepazīstināja nacionālā ieviesēja Eiropas Dzelzceļa līnijas valdes priekšsēdētājs Kaspars Vingris, darbu progresu Rail Baltica Rīgas Centrālajā stacijā klātienē izrādīja Centrālā mezgla izbūves un kvalitātes uzraugi no franču uzņēmuma EGIS RAIL SA. Pasākumā piedalījās arī  Rail Baltica kopuzņēmuma valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Agnis Driksna un būvuzņēmuma Bererix pārstāvji.

Atgādināsim, ka franču uzņēmums EGIS RAIL aktīvi darbojas Rail Baltica projekta ietvaros (piemēram, trases projektēšanā un būvniecības ieceres dokumentācijā Salaspils intermodālā kravu termināļa būvprojektam kopā ar DB Engineering & Consulting (Vācija) un Latvijas uzņēmumu Olimps, un Rail Baltica līnijas izbūves uzraudzībā un kvalitātes ekspertīzēs Centrālajā dzelzceļa stacijā kopā ar DB Engineering & Consulting un EGIS Batiments International).

Pēc būvlaukuma apmeklējuma Francijas transporta lietu ministrs tikās ar Latvijas satiksmes ministru Tāli Linkaitu. Viņš uzsvēra dzelzceļa transporta būtisko nozīmi, t.sk. sabiedriskā transporta attīstībā. Tika stāstīts, ka Latvijā notiek darbs pie jaunās dzelzceļa līnijas Rail Baltica izveides, kas savienos gan Baltijas pilsētas, gan Latviju ar Eiropu. Šis ir stratēģiskas nozīmes projekts ne tikai Latvijai un Baltijai, bet visai Eiropas Savienībai. Ž.B. Džebarī atzina, ka Eiropā notiek ātrvilcienu un nakts vilcienu attīstība, lai īsākiem reģionāliem un starpvalstu braucieniem cilvēki aviosatiksmes vietā izvēlētos braucienu ar vilcienu.

Francijas delegācijas vizīte Latvijā saistīta ar Francijas prezidentūras sākšanos Eiropas Savienības Padomē. Latvijas apmeklējuma laikā tika apspriesti vairāki, ar transporta politiku saistīti jautājumi, kā arī tika prezentētas Francijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritātes transporta jomā, kas koncentrējas uz dekarbonizāciju un inovācijām.

Vizīte Rail Baltica Centrālā mezgla būvlaukumā. Foto: Monta Krūze, Francijas vēstniecība, un SM preses foto 8