Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Inženierzinātņu speciālisti – pieprasīti Rail Baltica un darba tirgū (+video)

21. Maijā, 2021

Latvijas Darba devēju konfederācijas sadarbībā ar  Youth empower kustību organizētajā tiešsaistes diskusijā piedalījās Einārs Jaunzems, Eiropas Dzelzceļa līnijas Projektu ieviešanas un vadības departamenta direktors, skolu absolventiem stāstot par izglītības un karjeras iespējām, iezīmējot inženierzinātņu speciālistu perspektīvu darba tirgū.

„Izvēle studēt inženierzinātnes ir kā nošaut zaķi ar diviem šāvieniem. Eiropā gan pēc iepriekšējās finanšu krīzes, gan arī vīrusa pandēmijas laikā valdības investē būvniecībā, tai skaitā transporta infrastruktūrā, tādēļ ir un būs nepieciešami speciālisti, kas šo darbu veic. Tāpat Eiropā aktuāls ir „zaļais” kurss, un tiek meklēti veidi, kā samazināt klimata pārmaiņas. Tādējādi šīs zinības nodrošinās darbu līdz pat pensijas vecumam. Turklāt, apgūstot inženierzinības un tās papildinot ar jebkuru citu jomu, piemēram, vadības zinībām, jurisprudenci u.c., jūs iegūsit sinerģētisku bonusu – kļūsiet par unikālu speciālistu. Inženierzinātnes ir droša kārts, uz kuru likt savu likmi izglītībā,” video stāsta Einārs Jaunzems.

 

Jāpiebilst, ka Rail Baltica projekta ieviesēja Latvijā – uzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas un Rail Baltica globālā projekta speciālisti, mācību gadam noslēdzoties, kad jauniešiem ir jāizvēlas sava profesija, aktīvi iesaistās dažādās iniciatīvās, stāstot par to, ka jaunā dzelzceļa sistēma, kuras izveidi sekmē Eiropas sliežu platuma projekts Rail Baltica, jau šobrīd aktualizē jaunu speciālistu nepieciešamību. Sākot ekspluatēt jauno dzelzceļu, tiks radīti vairāki desmiti tūkstošu jaunu darba vietu plaša spektra speciālistiem.