Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Izsludināts bērnu un jauniešu zīmējumu konkurss par Rail Baltica Rīgā

13. Maijā, 2022

Līdz 25. maijam Rail Baltica Centrālā mezgla būvnieks – pilnsabiedrība BERERIX kopā ar Rail Baltica projekta īstenotāju Latvijā – uzņēmumu Eiropas Dzelzceļa līnijas un akciju sabiedrību Rīgas starptautiskā autoosta aicina visu Latvijas izglītības iestāžu audzēkņus piedalīties zīmējumu konkursā “Manas nākotnes Rail Baltica vilciens Rīgā”.

“Konkursa mērķis ir aicināt bērnus un jauniešus radošā procesa laikā aizdomāties un savos darbos atspoguļot, kāds tuvākajā nākotnē varētu izskatīties Latvijas galvaspilsētas Rīgas centrs, kurā pēc pārbūves kursēs jaunais Rail Baltica ātrvilciens.  Kāda nozīme tam būs viņu nākotnes ikdienā, pilsētā un mūsu valstī kopumā,” informē BERERIX Uzraudzības padomes pārstāvis Guntis Āboltiņš-Āboliņš.

Konkursā ir aicināti piedalīties Latvijas skolu, pirmsskolas izglītības iestāžu, kā arī interešu izglītības iestāžu audzēkņi vecumā līdz 18 gadiem. Konkursā jāiesniedz zīmējumi, kuri atspoguļo Rail Baltica vilcienu Latvijas galvaspilsētas Rīgas centrā, kurā jau šobrīd norit vērienīga būvniecība, kas drīzumā mainīs pilsētas siluetu. Darbus ir jāiesniedz A4 vai A3 izmērā. Zīmējums var būt veidots jebkurā tehnikā, bet tā radīšanā nedrīkst izmantot datoru. Viena dalībnieka zīmējumu skaits nav ierobežots. Ar konkursa nolikumu sīkāk var iepazīties šeit.

Zīmējumus izvērtēs konkursa žūrija - gleznotājs un Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aleksejs Naumovs,  māksliniece un vairāku bērnu grāmatu ilustrācijas autore Gita Treice, pilnsabiedrības BERERIX Uzraudzības padomes pārstāvis Guntis Āboltiņš-Āboliņš, BERERIX arhitektūras un ainavas dizaina koordinatore Emīlija Vanluka (Emilie Van Look), Rail Baltica projekta īstenotāja Latvijā Eiropas Dzelzceļa līnijas sabiedrisko attiecību komandas pārstāve Dace Andersone, AS Rīgas starptautiskā autoosta valdes priekšsēdētāja Vaira Gromule.

Godalgotas vietas un balvas tiks piešķirtas labāko darbu autoriem katrā vecuma grupā no 1 līdz 6 gadiem, no 7 līdz 14 gadiem un no 15 līdz 18 gadiem. Uzvarētāji saņems dāvanu kartes, kuras pilnsabiedrība BERERIX iegādāsies pēc autora izvēles Latvijas labākajās un iecienītākajās bērnu un jauniešu atrakciju un atpūtas vietās. Pirmās vietas laureāts saņems dāvanu karti 200 eiro vērtībā, otrās vietas laureāts - 100 eiro vērtībā, bet trešās vietas laureāts - 70 eiro vērtībā. Būs arī pārsteigumu balvas un diplomi no konkursa rīkotājiem.

Konkursa rezultāti un uzvarētāju vārdi tiks paziņoti svinīgā balvu pasniegšanas ceremonijā 2022. gada 1. jūnijā AS Rīgas starptautiskā autoosta teritorijā pie Rail Baltica Rīgas Centrālā multimodālā satiksmes mezgla būvlaukuma, kur godalgoto vietu un labākie zīmējumi tiks eksponēti arī pilsētvidē.

Bērni un jaunieši ir aicināti savus autordarbus līdz 2022. gada 25. maijam nosūtīt pa pastu uz pilnsabiedrības BERERIX biroju uz adresi Gogoļa ielā 3, Rīgā, LV-1547 ar norādi “Bērnu zīmējumu konkursam”, vai sazinoties pa  e-pastu info@bererix.com  un mob. tālr. 26555927 var vienoties par citu iesniegšanas veidu.

Atgādināsim, ka Rail Baltica Centrālā mezgla būvniecības laikā paredzēta Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas kompleksa pārbūve, dzelzceļa tilta pār Daugavu būvniecība, Eiropas platuma sliežu ceļu izbūve, uzbērumu norakšana un estakādes, kā arī pieguļošās infrastruktūras izveide. Būvdarbus veic starptautiskā konkursa uzvarētājs - būvsabiedrība BERERIX, kuru veido Beļģijas lielākais būvniecības uzņēmums BESIX Group, nacionālais būvnieks RERE Būve un Itālijas uzņēmums Rizzani de Eccher, uzraudzību veic būvinženieri no Egis-Deutche Bahn, ko veido EGIS RAIL SA, DB Engineering & Consulting GMbH un EGIS Batiments International