Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Jaunmārupē skatāma vides izstāde par Rail Baltica projektu ''Ar vienu vilcienu rītdienā”

21. Aprīlī, 2022

No 20. aprīļa līdz 4. maijam Jaunmārupē, Mazcenu alejā pie ūdenstorņa, apskatāma vides izstrāde “Ar vienu vilcienu rītdienā”, kas ceļo pa pašvaldībām un iepazīstina ar Rail Baltica projektu un tā tapšanu.

Kā informē Satiksmes ministrija, izstāde radīta ar mērķi iedzīvotājus plašāk informēt  par Rail Baltica ātrvilcienu dzelzceļu – staciju atrašanās vietām, ātrvilcienu izskatu un to, cik ātri ar tiem varēs pārvietoties ikdienas braucienos vai ceļojot uz Eiropu. Izstādes apmeklētāji saistošā un viegli uztveramā veidā var iepazīties ar Rail Baltica projekta aktualitātēm, plānoto starptautisko un reģionālo satiksmi, kravu loģistikas attīstības iespējām novadu pašvaldībās, kā arī faktiem par vēsturisko dzelzceļa savienojumu ar Eiropu. Apmeklētāji var aktīvi iesaistīties izstādes izzināšanas ceļā, un tā būs interesanta visām apmeklētāju vecumu grupām. Izstādes stends aprīkots ar QR kodiem, kurus nolasot ar viedierīci, var noskatīties video par Rīgas Centrālās stacijas vīziju, plānoto ātrgaitas dzelzceļa staciju lidostā “Rīga” un citām tēmām, vai arī noklausīties pagātnes leģendas par Rail Baltica topošo staciju atrašanās vietām.

Padomāts arī par apmeklētājiem ar bērniem, piedāvājot interaktīvu atmiņas spēli “Atrodi vienādos”, kurā bērniem jāatrod vienādi attēli par Rail Baltica projekta vides, pasažieru drošības un ērtības tēmām.

Izstāde turpinās savu ceļojumu uz citām novadu pašvaldībām, ko šķērsos topošā Eiropas sliežu platuma dzelzceļa līnija. Izstādes ceļojums pa novadu pašvaldībām Latvijā turpināsies līdz oktobra beigām. Noslēgumā izstāde tiks nodota Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejam, turpmākai ekspozīcijai muzeja āra teritorijā.

Izstāde tapusi ar Eiropas Savienības Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta atbalstu un sadarbībā ar novadu pašvaldībām.