Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Lidostas “Rīga” izlidošanas terminālī var iepazīt Rail Baltica topošās stacijas aprises

13. Jūnijā, 2022

Turpmāk ceļotājiem lidostas „Rīga” termināla galerijā starp izlidošanas sektoriem B un C būs iespēja aplūkot, kā nākotnē izskatīsies Rail Baltica stacija un tās saistītā infrastruktūra lidostā „Rīga”.

Nule kā lidostā „Rīga” atklāta nākotnes siena „Skrejceļš 2027”, kurā redzams, ka dzelzceļa funkcionalitāte un lokālā un globālā multimodalitāte ļoti veiksmīgi savienojas arī ar lidostas stratēģijas ambicioziem mērķiem, vīziju un vērtībām turpmākajiem attīstības gadiem.

Rail Baltica projekta ieviesēja Latvijā – uzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas valdes priekšsēdētājs Kaspars Vingris (att. zemāk), piedaloties nākotnes sienas „Skrejceļš 2027” atklāšanas pasākumā, norādīja, ka Rail Baltica projekta ietvaros izveidojusies ražīga sadarbība ar lidostas partneriem, jo „esam pamatlicēji pirmajam ātrgaitas dzelzceļa un avio savienojuma centram Baltijā”.

„Tas ir stāsts par sinerģiju starp diviem transporta veidiem – avio un dzelzceļu, kas viens otru papildina. Šī nākotnes vīzija, ko redzam monitorā pie nākotnes sienas, ir daļa no Rail Baltica projekta. Šobrīd norit aktīvi darbi ne tikai pie stacijas un infrastruktūras izveides lidostā „Rīga” un Rail Baltica Centrālajā multimodālajā satiksmes mezglā Rīgā. Ir ielikts labs pamats, lai nākošgad sāktu arī pamattrases izveidi virzienā uz Lietuvu, kas ir prioritārais jaunbūvējamā dzelzceļa savienojums ar Eiropu,” pasākumā teica K. Vingris.


Rail Baltica pie lidostas „Rīga” izveidos modernu un daudzfunkcionālu pasažieru apkalpošanas kompleksu, kas tiks savienots ar lidostas infrastruktūru un piedāvās jaunas mobilitātes iespējas un ērtības pasažieriem. Infrastruktūras izveide dos iespēju izvērst arī kravu apstrādes pakalpojumus, liekot spēcīgu pamatu jaunu investīciju piesaistei un apkaimes attīstībai.

Video no pasākuma var noskatīties šeit: