Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Notiks konsultācijas par Rail Baltica reģionālo staciju Latvijā būvprojektu izstrādes iepirkumu

26. Oktobrī, 2021

Rail Baltica projekta īstenotājs Latvijā – uzņēmums Eiropas Dzelzceļa līnijas 29. oktobrī plkst. 10:00 tiešsaistē organizē konsultācijas ieinteresētajiem piegādātājiem, lai tos informētu par izsludināto iepirkumu, kurā plānots izvēlēties uzņēmumu, kas nodrošinās Rail Baltica 17 Latvijas reģionālo mobilitātes punktu projektēšanu un veiks autoruzraudzību, t.sk., veicot visus projektēšanai nepieciešamos priekšdarbus.

Jau iepriekš izsludinātā iepirkumā ieinteresētie piegādātāji tika aicināti pieteikt savu dalību sanāksmei. Tie, kuri vēl nav pieteikušies, var reģistrēties, rakstot uz e-pasta adresi: ilze.lukstina@edzl.lv ne vēlāk kā trīs darbdienas pirms informatīvās sanāksmes. Pieteikumā jānorāda šāda informācija: ieinteresētā piegādātāja oficiālais nosaukums, kā arī ieinteresētā piegādātāja pārstāvju vārdi, uzvārdi, amati un kontaktinformācija.

Jāpiebilst, ka ieinteresētā piegādātāja piedalīšanās informatīvajā sanāksmē notiek pēc piegādātāja brīvas izvēles. Nepiedalīšanās informatīvajā sanāksmē netiks uzskatīta par šķērsli turpmākai dalībai konkursā.

Informatīvās sanāksmes laikā tiks sniegtas atbildes uz ieinteresēto piegādātāju jautājumiem par konkursu un tehnisko specifikāciju. Tādi jautājumi, kas saistīti ar administratīvo procesu (piemēram, piedāvājumu iesniegšana un izvērtēšana) vai konkursa nolikumā noteiktajām prasībām, iepirkuma līguma projektu, vai arī tādi jautājumi, kas ir pārāk detalizēti vai uz kuriem informatīvajā sanāksmē atbildēt nav iespējams, tiks apkopoti un uz tiem atbildes varēs atrast pasūtītāja mājas lapas edzl.lv sadaļā Aktuālie iepirkumi.

Atgādināsim, ka oktobra sākumā tika izsludināts iepirkums par Rail Baltica Latvijas reģionālo mobilitātes punktu projektēšanu un autoruzraudzību. Konkurss norisināsies vienā kārtā. Pretendentiem piedāvājumi jāiesniedz līdz 2021. gada 17. decembrim. Līguma izpildes laiks: būvprojektēšanas pakalpojumiem – 19 mēneši (līdz 2023. gada beigām); autoruzraudzības pakalpojumiem – līdz attiecīgo būvju pieņemšanai ekspluatācijā. 

Uz Rail Baltica pamatlīnijas Latvijā projektēšanas darbu ietvaros plānoti 16 reģionālie mobilitātes punkti (Salacgrīvā, Tūjā, Skultē, Vangažos, Sauriešos, Rīgā pie Slāvu tilta, Torņakalnā, Zasulaukā, Imantā, kā arī Jaunmārupē, Olainē, Ķekavā, Salaspilī, Baldonē, Iecavā un Bauskā) un viena jauna pieturvieta Rīgā, Āgenskalnā pie P. Stradiņa slimnīcas uz esošā sliežu ceļa. Papildus vairāku reģionālo mobilitātes punktu iespējamās vietas tiek izskatītas īstenošanai tālākā nākotnē.
Paredzēts, ka reģionālajos mobilitātes punktos jeb multimodālās vietās satiksies dažādi transporta veidi – valsts un pašvaldību autobusi, privātās automašīnas un elektrotransports, skrejriteņi, velosipēdi un visi citi mikromobilitātes rīki, kā arī tiks attīstīti dažādi pakalpojumi.