Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Paplašināta sadarbība ar NVO

12. Septembrī, 2019

Pirms gada Rail Baltica projekta ieviesējs Latvijā – uzņēmums Eiropas Dzelzceļa līnijas uzsāka sadarbību ar četrām nevalstiskajām organizācijām (NVO),  lai izveidotu Rail Baltica stacijas kā integrētu elementu pilsētvidē un veicinātu sabiedriskā labuma palielināšanu. Šogad sadarbība paplašinājusies, lai dažādas sabiedrības grupas savlaicīgi iesaistītu nozīmīgā projekta realizācijā.

5. septembrī tika noslēgts plašāks sadarbības memorands par sabiedrības iesaisti Rail Baltica projektēšanas un būvniecības laikā, un to parakstīja Satiksmes ministrija, SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas, RB Rail AS un deviņas organizācijas – Anniņmuižas apkaimes un radošās iniciatīvas biedrība „Riga Annenhof”, Āgenskalna apkaimes biedrība, Bieriņu apkaimes attīstības biedrība, Torņakalna attīstības biedrība, biedrība „Zasulaukam un Šampēterim” un pilsētplānotāji SIA Grupa 93, kā arī NVO, ar kurām jau iepriekš uzsākta sadarbība - Latvijas Invalīdu un viņu draugu apvienība „Apeirons”, Riteņbraucēju apvienība, Apvienība „Pilsēta cilvēkiem”. 

Jaunais sadarbības memorands paredz regulāras tikšanās un informācijas apmaiņu par projekta progresu, tehniskajiem risinājumiem un ieskatu nākotnes plānos un izaicinājumos. Uzmanību vērsīs arī uz projektēšanas gaitā izstrādāto infrastruktūras objektu un pamata trases novietojuma variantu un alternatīvu izvērtēšanu un viedokļu apmaiņu par Rail Baltica projektēšanas, būvniecības un infrastruktūras pārvaldības aktualitātēm, tai skaitā reģionālo pieturu izvietojumu Latvijā.

Sadarbības ietvaros plānota arī kopīgu pasākumu organizēšana un Rail Baltica vēstnešu tīkla izveide, ar kuru palīdzību informācija par projektu tiks nogādāta plašākai auditorijai, lai veicinātu Rail Baltica dzelzceļa līnijas atpazīstamību un pievērstu dažādu sociālo grupu uzmanību projektā paredzētajiem risinājumiem, plāniem un aktualitātēm.

Memorands ir atvērts un tam var pievienoties arī citas sabiedriskās organizācijas, kuras pārstāv iedzīvotāju un vides intereses.

Memoranda parakstīšanas pasākums ar NVO 7