Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Polijas „Solidarity Transport Hub” delegācija iepazīst Rail Baltica pieredzi

20. Jūlijā, 2022

Pie Rail Baltica projekta īstenotājiem Rīgā 19. jūlijā viesojās delegācija no Polijas Solidaritātes transporta mezgla (Solidarity Transport Hub) – topoša liela multimodāla transporta projekta –, lai iepazītu pieredzi, kā tiek realizēts Baltijā lielākais transporta infrastruktūras projekts.

Rail Baltica projekta īstenotāja Latvijā – uzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas valdes loceklis Artūrs Caune un Einārs Jaunzems, Eiropas Dzelzceļa līnijas Projekta ieviešanas un vadības departamenta direktors, viesus iepazīstināja ar Rail Baltica projekta Latvijā statusu. Delegācija uzzināja, kas paredzēts Rail Baltica projektā un ieguvumiem pēc tā realizācijas, kā arī to, pie kā šobrīd aktīvi strādā projekta īstenotāji: divu starptautisko staciju un infrastruktūras – Rīgā un lidostā „Rīga” – būvniecības, topošā Salaspils intermodālā loģistikas centra un reģionālajiem mobiltātes punktiem, infrastruktūras apkopes punktiem, kā arī par izsludināto lielāko dzelzceļa infrastruktūras izveides konkursu – pamattrases būvniecības un būvuzraudzības iepirkumu. 
Līdztekus projekta realizācijai norit darbs, plānojot Rail Baltica infrastruktūras lietošanu pēc tās nodošanas ekspluatācijā: notiek tās pārvaldības priekšizpēte un izvērtējumi, viesiem stāstīja Eiropas Dzelzceļa līnijas pārstāvji.

Pēc iepazīšanās ar projektu delegācija apmeklēja Rail Baltica Centrālā mezgla būvlaukumu, kur klātienē varēja pārliecināties par būvdarbu aktuālo statusu.


Polijas Solidaritātes transporta mezgls (Solidarity Transport Hub) iecerēts 3000 ha platībā netālu no Varšavas un Lodzas. Tas būs liels multimodāls mezgls, kurā satiekas avio transports un dzelzceļš, kur tiks izvietota starptautiskā lidosta, dzelzceļa stacija, dažādi papkalpojumi t.sk., iepirkšanās centri, izklaides un kultūras iespējas u.c. infrastruktūra, kas ik gadu spēs apkalpot 45 miljonus pasažieru. Šo multimodālo transporta mezglu paredzēts atklāt 2027. gadā.