Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Preses konferencē informēs par topošo Rail Baltica staciju nosaukumu balsojumu

11. Oktobrī, 2021

Vietām, kur pieturēs Rail Baltica reģionālie vilcieni, izstrādāti staciju nosaukumu pamata varianti. Līdz oktobra beigām aicinām iedzīvotājus, apkaimju biedrības un pašvaldības iesaistīties balsojumā/aptaujā, lai palīdzētu rast topošo Rail Baltica staciju nosaukumus vietnē www.edzl.lv .Aptaujas organizators Eiropas Dzelzceļa līnijas 13. oktobrī organizēs preses konferenci, kurā iepazīstinās  ar aktualitāti: sabiedrības iesaistes nozīmi stacijas nosaukumu definēšanā, kur pieturēs Rail Baltica reģionālie vilcieni, un līdz šim paveikto nosaukumu izstrādē.   

Ar nosaukumu pamata variantiem strādājuši pieredzējuši eksperti, ņemot vērā vēstures, ģeogrāfijas un lingvistikas aspektus. Pieturvietām, kas atradīsies Rīgas robežās, sabiedrības vērtējumam tiek piedāvāti nosaukumu varianti,  kuros iekļauts tuvējās apkaimes vēsturiskais nosaukumus vai tuvumā esošais populārākais objekts. Pēc līdzīga principa veidoti arī staciju nosaukumi ārpus galvaspilsētas. 

Tālis Linkaits, satiksmes ministrs, uzsver: “Tuvākajos gados iedzīvotāji iegūs daudzas jaunas dzelzceļa pieturas un stacijas, kas palīdzēs stiprināt vilcienu pārvadājumus kā sabiedriskā transporta mugurkaulu. Septiņpadsmit stacijas paredzētas Rail Baltica atbalstam un vēl četras jaunas pieturvietas līdz 2023. gadam paredzēts izveidot  esošajā dzelzceļa tīklā. Dot šiem nozīmīgajiem infrastruktūras objektiem vispiemērotāko nosaukumu – tas ir ļoti atbildīgs lēmums, jo šis nosaukums, tāpat kā pašas stacijas kalpos nākamajām paaudzēm vēl ilgus gadus.”

Artūrs Caune, Eiropas Dzelzceļa līnijas infrastruktūras pārvaldības direktors, norāda: Mēs ticam, ka gadsimta vērienīgākais projekts nevar tikt īstenots bez visas sabiedrības līdzdalības. Daudziem Latvijas iedzīvotājiem jaunais dzelzceļš radīs ātras un komfortablas pārvietošanās iespējas. Daudzās vietās Latvijā radīsies attīstības iespējas, kad no nelielas apdzīvotas vietas veidosies jaunas apkaimes.  Ir svarīgi, kā sauks staciju uz kuru brauks gan ciemiņi no Latvijas, gan visas pasaules!”

Preses konferencē piedalīsies  Tālis Linkaits, satiksmes ministrs, Artūrs Caune, Eiropas Dzelzceļa līnijas infrastruktūras pārvaldības direktors, divi darba grupas eksperti - Vita Strautniece, ģeotelpiskās plānošanas speciāliste un Gints Birzietis, mobilitātes plānošanas speciālists, kā arī Varis Lāzo, aptaujas veidotājs (radošā aģentūra Adell).