Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Rail Baltica būvniecība lidostas „Rīga” teritorijā turpinās vairākās zonās

5. Oktobrī, 2021

Rail Baltica dzelzceļa stacijas un saistītās infrastruktūras starptautiskajā lidostā „Rīga” izbūve turpinās vairākās zonās: projekta būvnieks – pilnsabiedrība B.S.L. Infra veic pāļu urbšanas darbus un drīzumā uzsāks ārējo komunikāciju un ceļu izbūvi. Darbu laikā netiks traucēta lidostas darbība un tiks nodrošināta brīva piekļuve tai.

Saskaņā ar projektu patlaban turpinās testa pāļu urbšanas darbi, kam sekos pāļu testēšana. Statiskās slogošanas testa slodze tiks pielikta cikliski un pārsniegs 1200 t, kas Latvijas apstākļiem, īpaši statiskai slogošanai, ir ļoti reti pielietots, un būs nopietns izaicinājums arī būvniekam. Papildus tam, testa laikā pāļa dzelzsbetona ķermenī dziļumā līdz 32 metriem tiks uzmērīti materiāla spriegumi, kas ļaus precīzi noteikt pāļu nestspēju un mijiedarbību ar apkārtējo grunti, un prognozēt pāļu darbu zem projekta slodzēm. Pēc testa slodžu veikšanas tiks uzsākta pāļu būvniecība.

Pilnsabiedrības B.S.L. Infra pārstāvis Juris Frīdmanis norāda:  “Esam gandarīti, ka ir panākta vienošanās ar visām iesaistījām pusēm par būvlaukuma nodošanu VAS Starptautiskā lidosta “Rīga” piederošajā teritorijā, lai turpinātu būvdarbus vairākās zonās. Pēc būvlaukuma pārņemšanas un darbu veikšanas projekta saskaņošanas paralēli pāļu darbiem varam uzsākt ārējo komunikāciju un pievadceļu izbūves darbus.”

Mēneša laikā pilnsabiedrība B.S.L. Infra plāno uzsākt jaunu pievadceļu izbūvi aptuveni 900 m garumā, zonā starp Ziemeļu ielu un Muzeju ielu, un starp autoceļu P133 un Torņa ielu. Pievadceļu izbūves vajadzībām tiks uzsākti zemes darbi un lietus ūdens kanalizācijas kolektora izbūve.
Līdztekus plānots uzsākt vairāku jaunu inženierkomunikāciju izbūvi apkārt paredzētajam terminālim, kas ļaus likvidēt esošās komunikācijas jaunizbūvējamā termināļa zonā un uzsākt pāļu būvniecību. Vienlaicīgi tiks sākta elektroapgādes, vājstrāvu, sakaru, ūdens un kanalizācijas tīklu, kā arī siltumtīklu izbūve.
Uzbūvējot jaunu pievadceļu lidostai, tas ļaus paplašināt būvlaukumu, kas būs ievērojami lielāks nekā patlaban. Lai netraucētu lidostas darbu, kā arī piekļuvi lidostai, visi būvdarbi ir plānoti posmos. Kā pirmā posma noslēdzošais darbs būs stacijas termināļa ēku (nesošās konstrukcijas, karkass) izbūve. Visi projekta posmi un darbi interaktīvā veidā apskatāmi šeit

Pilnsabiedrība B.S.L. Infra  ir projekta Rail Baltica dzelzceļa stacijas un saistītās infrastruktūras starptautiskajā lidostā „Rīga” būvnieks. Personu apvienību veido Austrijas uzņēmums Swietelsky AG un Latvijas būvniecības uzņēmumi - ceļu būves firma SIA Binders un viens no lielākajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā, kas specializējies daudzfunkcionālu objektu būvniecībā – AS LNK Industries. Rail Baltica projekts starptautiskās lidostas „Rīga” teritorijā būs pirmais ātrgaitas dzelzceļa un avio savienojuma centrs Baltijā. Būvniecības darbus pilnsabiedrība B.S.L. Infra plāno veikt secīgi, piecos posmos – līdz 2025. gada decembrim.
Pirmais darbu posms – Rail Baltica dzelzceļa stacijas termināla, piebraucamo ceļu un ar tiem saistītās infrastruktūras izbūve - būs jāpaveic līdz 2023. gada martam/aprīlim.
Būvniecība notiek, pamatojoties uz atklātā starptautiskā konkursa uzvarētāja – trīs valstu uzņēmumu apvienības PROSIV (Sintagma (Itālija), Prodex (Slovākija) un Vektors T (Latvija)) – projektu. Būvuzraudzību veic personu apvienība, kas sastāv no uzņēmuma SIA Forma 2 (Latvija) un Prointec S.A.U. (Spānija).

Šī projekta finansējumu 81-85% robežās nodrošina ES infrastruktūras savienošanas instruments, bet atlikušo daļu – Latvijas valsts budžeta līdzekļi. ES atbalsta saņēmējs un projekta īstenotājs ir LR Satiksmes ministrija.