Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Rail Baltica būvniecības laikā īslaicīgi pārorganizēs gājēju plūsmu Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā

27. Oktobrī, 2021

Sākot aktīvus Rail Baltica Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas ēkas būvdarbus, stacijas apmeklētāji un vilcienu pasažieri tiek aicināti pievērst īpašu uzmanību brīdinājuma zīmēm un to norādēm pie Rīgas Dzelzceļa stacijas un tās telpās. 

Ceturtdien, 28. oktobrī, tiks pārorganizēta gājēju plūsma no stacijas ēkas C tuneļa izejas uz Gogoļa ielu. Gājēju plūsma turpmāk tiks virzīta caur stacijas A un B tuneļiem vai pa Gogoļa ielas ietvi virzienā uz stacijas centrālo laukumu un Rīgas Centrāltirgu. C tuneli joprojām varēs izmantot, lai nokļūtu uz vilcienu platformām no stacijas ēkas puses. Gājēju kustības pārorganizācija ir nepieciešama, jo projekta būvnieks uzsāks C tuneļa dienvidu (tirgus puses) daļas demontāžas darbus, kā arī virs un līdzās tam veiks dzelzceļa uzbēruma norakšanu. 
(skat. shēmu zemāk)

Pilnsabiedrība BERERIX turpina būvniecības darbus Rīgas Dzelzceļa stacijas dienvidu laukumā, kurā norit jaunās stacijas ēkas, Eiropas platuma un vairāku esošā platuma sliežu ceļu izbūve. Darbi šajā Rīgas centrālājā daļā noritēs līdz 2024. gada vidum, un to laikā dzelzceļa stacijas apmeklētājiem tiks nodrošināta droša iespēja nokļūt stacijas ēkā un uz vilcienu platformām.

Aktuālā informācija par Rail Baltica būvniecības laikā plānotajiem satiksmes vai gājēju kustības ierobežojumiem ir publicēta šeit

Atgādināsim, ka Rail Baltica Centrālā mezgla būvniecības laikā paredzēta Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas kompleksa pārbūve, dzelzceļa tilta pār Daugavu būvniecība, Eiropas platuma sliežu ceļu izbūve, uzbērumu norakšana un estakādes, kā arī pieguļošās infrastruktūras izveide. Būvdarbus veic starptautiskā konkursa uzvarētājs - būvsabiedrība BERERIX, kuru veido Beļģijas lielākais būvniecības uzņēmums BESIX Group, nacionālais būvnieks RERE Būve un Itālijas uzņēmums Rizzani de Eccher, uzraudzību veic būvinženieri no Egis-Deutche Bahn, ko veido EGIS RAIL SA, DB Engineering & Consulting GMbH un EGIS Batiments International.