Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Rail Baltica Centrālā mezgla būvdarbos dienā nodarbina ap 80 cilvēku

3. Februārī, 2021

Baltica Centralā mezga izbūve notiek laikā, kad nodarbinātības jautājums ir kļuvis īpaši aktuāls un svarīga ir katra darba vieta, kas nodrošina ģimenēm ienākumus. Rail Baltica Centrālā mezgla būvdarbu pirmajā posmā šobrīd tiek veikta dzelzceļa inženiersistēmu un pilsētas inženiertīklu pārbūve un pārnešana. Pārbūvē signalizācijas sistēmas, kabeļus un pārmijas uz peroniem un pie sliežu ceļiem. Būvlaukumā ik dienu tiek nodarbināti vidēji 70-80 dažādu būvniecības darbu speciālistu.

Līdz februāra sākumam tika veikta jaunā ūdensvada izbūve un siltumtrases pārbūves darbi uz Timoteja ielas. Šobrīd tiek pārbūvētas dzelzceļa inženiersistēmas un pilsētas inženiertīkli.
Pagājušās nedēļas laikā Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla būvniecības darbi ir sākti arī uz uzbēruma, pie dzelzceļa sliedēm. Šie darbi ir saistīti ar 1520 mm platuma dzelzceļa sliežu ceļu demontāžu, kuras ietvaros būvobjekta Dienvidu pusē sākta sliežu ceļu infrastruktūras kabeļu kanālu izbūve un notiek signalizācijas sistēmu pārbūves darbi. Darbi norisinās dažādās vietās 16.,10., 11 un 12. sliežu ceļu tuvumā. Šie darbi turpināsies visā dzelzceļa teritorijā arī turpmākās nedēļas. Lai īstenotu šos darbus, kā arī nodrošinātu dzelzceļa darbības nepārtrauktību, projekta būvnieks - BERERIX - strādā ciešā sadarbībā ar Latvijas dzelzceļu. Katru nedēļu tiek plānoti satiksmes logi” uz noteiktiem sliežu ceļiem, kuru laikā BERERIX var veikt nepieciešamos būvdarbus, netraucējot dzelzceļa darbību.

Darbs pandēmijas laikā tiek strikti organizēts 12 cilvēku komandās jeb „burbuļos”, lai spētu ātri reaģēt un nepieciešamības gadījumā nepieļautu vīrusa izplatību ārpus viena „burbuļa”, tā nodrošinot drošu un nepārtrauktu būvobjekta darbību.  

Būvdarbus veic starptautiskā konkursa uzvarētājs - būvsabiedrība BERERIX, kuru veido Beļģijas lielākais būvniecības uzņēmums BESIX Group, nacionālais būvnieks RERE Būve un Itālijas uzņēmums Rizzani de Eccher, projektēšanas un būvdarbu uzraudzību veic būvinženieri no Egis-Deutche Bahn, bet būvprojekta ekspertīzi nodrošina vietējie eksperti no Firma L4.

Jau rakstījām, ka Rail Baltica investīcijas būs nozīmīgs devums ekonomiku atjaunotnei arī pēc vīrusa pandēmijas.

Rail Baltica Centrālā mezgla būvniecības laikā paredzēta Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas kompleksa pārbūve, dzelzceļa tilta pār Daugavu būvniecība, Eiropas platuma sliežu ceļu izbūve, uzbērumu norakšana un estakādes, kā arī pieguļošās infrastruktūras izveide. 

Rail Baltica Centrālā mezgla būvdarbi fotogalerijā. Varat apskatīt, kā notiek ūdensvada izbūvēšanas darbi, tiek pārbūvēta siltumtrase, kā pēc kabeļu kanalizācijas izbūvēšanas tiek atjaunota ietve ar betona bruģakmens segumu, uzstādīts ūdensvada aizbīdnis, kā notiek dzelzceļa pagaidu kabeļu un sakaru kanalizācijas būvdarbi.
Foto: EDZL preses foto

Būvdarbi Rail Baltica Centrālajā mezglā 10