Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Rail Baltica Centrālās stacijas dienvidu laukuma apzaļumošana radīs piejūras sajūtu

27. Maijā, 2021

Labiekārtojot un apzaļumojot Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla dienvidu laukumu, Rīgas centrs kļūs par gandrīz 9000 m2 zaļāks, liecina Rail Baltica Centrālā mezgla būvnieka BERERIX sadarbībā ar uzņēmumu Labie koki un starptautisko arhitektu biroju CREW topošais Centrālās stacijas dienvidu puses apzaļumošanas plāns.

Laukums radīs sajūtu par Rīgu kā piejūras valsts galvaspilsētu. Stacijas dienvidu laukumā tiks iestādīti vairāk nekā 4000 krūmu un ziemciešu, no kokiem dominēs priedes, ozoli, pīlādži un kļavas. Ziemā dominēs zaļā priežu skuju krāsa, pavasarī – zilsniedzītes, vasarā uzziedēs hortenzijas, bet rudenī valdīs graudzāļu krāsas. Koki un stādījumi priecēs visos gadalaikos. Paredzētas ozolkoka sēdvietas un Latvijai raksturīgā granīta laukakmens laukuma segums. Segums ar daudzkrāsaino Latvijas granīta bruģakmeni kādam radīs asociācijas ar latviešu tautastērpiem.
Rīgas Centrālā mezgla dienvidu daļas laukums padarīs stacijas apkārtni Rīgas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem pieejamu, mūsdienīgu un ērtu. Lielākie uzlabojumi būs: taktilais tīklojums visā dienvidu laukuma teritorijā vājredzīgiem cilvēkiem; mūsdienīgas, funkcionālas atpūtas zonas – zaļās salas; apstādījumi un koki, kas priecēs visa gada garumā; vides ilgtspējas elementi – ērtas velonovietnes un atkritumu urnas ar šķirošanas iespējām.