Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Rail Baltica projekts Latvijā šogad vērienīgi attīstīts

25. Novembrī, 2021

Rail Baltica Industrijas dienas ietvaros 25. novembrī Rail Baltica projekta īstenotāja Latvijā – uzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas valdes priekšsēdētājs Kaspars Vingris piedalījās diskusijā, ko vadītāja Katrīna Trautmane (Catherine Trautmann), Ziemeļjūras-Baltijas jūras transporta koridora ES koordinatore.

„Šis gads iezīmējies ar nozīmīgu progresu Rail Baltica ieviešanā Latvijā. Aktīvi norit būvniecības darbi vissarežģītākajos Latvijas projekta posmos – Rail Baltica Centrālajā multimodālajā mezglā Rīgā un stacijas un infrastruktūras izbūves darbi lidostā „Rīga”. Šie objekti sniegs vēl augstāka līmeņa servisu pasažieriem. Novembrī izsludināts lielākais konkurss Rail Baltica projektā Latvijā – pamattrases būvniecībai vairāk nekā 200 km garumā. Esam pārliecināti, ka sadarbība ar pasaules līmeņa būvniecības nozares profesionāļiem ļaus mums sākt darbu pie trases izveides 2023. gadā. Aktīvi norit darbs un sadarbība ar pašvaldībām pie reģionālo staciju jeb kā mēs tās saucam – reģionālajo mobilitātes punktu – izveides Latvijā, lai nākamgad uzsāktu to projektēšanu”, diskusijā teica K. Vingris.

Uz K. Trautmanes jautājumu par jaunā gada izaicinājumiem projektā, viņš atbildēja: „Kā jau minēju, lielākais izaicinājums ir Rail Baltica pamattrases starptautiskais konkurss, kurā, kā mēs ceram, tiks nodrošināta sīva konkurence starp starptautiskiem un vietējiem būvniecības uzņēmumiem. Tāpat jāpiemin dzelzceļa trases pārrobežu posmu izbūve, kas būs jānodrošina sadarbībā starp divām valstīm, kas nebūs viegli un vienkārši. Būs jādara secīgi, lai savlaicīgi izpildītu būvniecības darbus, un tas būs liels pārrobežu izaicinājums mums visiem.”

Lai sniegtu visaptverošu pārskatu par Rail Baltica globālā projekta gaitu, plāniem un nozīmīgākajām norisēm, 25. novembrī notika Rail Baltica Industrijas diena – digitāla konference. Šajā pasākumā projekta īstenotāji, kā arī vietējie un starptautiskie partneri dalījās atziņās par Rail Baltica projekta turpmākās attīstības stratēģiskajiem virzieniem, sniedza praktisko informāciju par plānotajiem publiskajiem iepirkumiem, vienotiem projekta standartiem un vadlīnijām, aktualitātēm saistībā ar konsolidētajiem būvmateriālu iepirkumiem, informēja par dzelzceļa elektrifikācijas, kā arī kontroles,  vadības un signalizācijas apakšsistēmu ieviešanas aktualitātēm. Papildus notika diskusijas par plašāku sociāli ekonomisko ieguvumu iespējošanu Rail Baltica projekta ieviešanas rezultātā.

Rail Baltica Industrijas dienas ietvaros tika organizētas interaktīvas diskusijas, jautājumu un atbilžu sesijas, nodrošinot partneriem iespējas tiešsaistē uzdot savus jautājumus projekta īstenotājiem un ieinteresētajām pusēm.