Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Sākas intensīvi Rail Baltica būvdarbi Rīgā, Lāčplēša ielas apkaimē

9. Aprīlī, 2021

Sākas Rail Baltica izbūves darbi  Rīgā, Lāčplēša ielas posmā pie Centrālās stacijas, tādēļ tiek veiktas izmaiņas auto satiksmes un gājēju plūsmas organizācijā Lāčplēša ielā pie Kalupes ielas. Šie ierobežojumi ilgs līdz aprīļa beigām.

Lāčplēša ielas braucamajā daļā no Satekles ielas līdz Kalupes ielai tiks pārorganizēta automobiļu plūsma, pārmaiņus slēdzot kādu no braukšanas joslām. Šobrīd ir nodrošināta viena satiksmes josla katrā virzienā. Gājēju kustība tiek organizēta pa vienu ielas pusi, gar Abrenes ielas teritoriju.

Vēlāk, palielinoties būvdarbu apjomam, Lāčplēša ielā paredzami ilgāki satiksmes ierobežojumi un ar to saistītas satiksmes organizācijas izmaiņas. Aicinām autobraucējus un gājējus savlaicīgi iepazīties un sekot izmaiņām satiksmes organizācijā https://info.railbaltica.org/lv/satiksmes-ierobezojumi.

Rail Baltica Rīgas Centrālā satiksmes mezgla būvniecība skar Lāčplēša ielu, jo šeit tiek mainītas un pārveidotas apakšzemes komunikācijas un inženiertīkli. Jaunā Rail Baltica pārvada novietojums mainīs Lāčplēša ielas asi, pārbūves rezultātā izveidojot to nedaudz platāku, lai posmā no Kalupes ielas nodrošinātu pilnas četras auto joslas un gājēju/velo pāreju pie Kalupes ielas.

Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla būvniecības laikā norisinās darbi uz dzelzceļa ceļiem no dzelzceļa tilta pār Daugavu līdz pat Lāčplēša ielai. Tie ir signalizācijas un citu inženierkomunikāciju izbūves, pārcelšanas un pārbūves darbi, bet vienlaicīgi sliežu ceļu teritorija tiek gatavota apjomīgākiem būvdarbiem - stacijas ēkas dienvidu daļas būvniecībai, jauno peronu un jauno Eiropas platuma standartu sliežu ceļu izbūvei.