Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Skaidro, kā Rail Baltica būvdarbi ietekmēs satiksmi Rīgā (VIDEO)

6. Novembrī, 2020

Jaunbūvējamā dzelzceļa Rail Baltica būvdarbi Rīgas centrā tiek plānoti secīgos posmos, satiksmes dalībnieku pārvietošanos ietekmējot minimāli, TV raidījumā „Zebra” stāsta Rail Baltica projekta ieviesēja Latvijā – uzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas Projektu ieviešanas departamenta direktors Einārs Jaunzems.

Šoruden sāksies Eiropas dzelzceļa platuma projekta būvniecība ar sarežģītāko un vērienīgāko posmu - Rīgas Centrālā mezgla, kas ietver Centrālās dzelzceļa stacijas kompleksa un pieguļošās infrastruktūras,  izbūve. Tāpēc daudziem interesē, kā būvniecība ietekmēs rīdzinieku un pilsētas viesu pārvietošanos. 

Einārs Jaunzems TV raidījumā „Zebra” skaidroja, ka būvdarbi gājēju, riteņbraucēju un auto braucēju pārvietošanos ietekmēs minimāli, jo „visi darbi, kas prasīs satiksmes slēgšanu, tiks veikti nakts stundās”. Raidījumā tika detalizēti izstāstīts, kādi darbi - posmu pa posmam, tieši tiks veikti, lai Rīgas centrā ievadītu Eiropas sliežu platuma dzelzceļu, izbūvējot četrus jaunus sliežu ceļus un jaunu tiltu pār Daugavu, kas būs ērti lietojams arī gājējiem un riteņbraucējiem. Šie darbi nodrošinās Rail Baltica starptautisko un lidostas savienojumu vilcienu, kā arī Latvijas reģionālo (starppilsētu un piepilsētas) vilcienu apkalpošanu.

„Mēs nebūvējam tikai ātrvilciena līniju, jo papildus divām starptautiskajām stacijām (Rīgas Centrālā stacija un stacija lidostā „Rīga” – red.) būs iespēja izveidot arī  17 reģionālās pieturas. Vilcienu satiksme būs četru veidu: būs starpvalstu ātrvilcieni, būs savienojums starp Centrālo Rīgas staciju un lidostu, būs piepilsētas vilcieni, ar kuriem, piemēram, varēs aizbraukt no Centrālās stacijas uz Torņkalnu vai uz staciju pie Slāvu tilta, un būs starppilsētu vilcieni, kas ļaus cilvēkiem, piemēram, no Bauskas nokļūt Rīgā 40 minūšu laikā. Tādi paši starppilsētu savienojumi, visticamāk, veidosies arī pāri robežām, un cilvēki, kas, piemēram, dzīvo Tūjā, ātri varēs nokļūt Pērnavā,” teica Einārs Jaunzems. 
Viņš arī skaidroja, kādi darbi norisināsies Salaspils apkaimē, kur paredzēts izveidot Rail Baltica intermodālo loģistikas centru.

Jau ziņojām, ka šī gada 17. novembrī plānots būvniecības darbu sākums Rail Baltica  Rīgas Centrālajā mezglā, kas ietver Centrālās dzelzceļa stacijas kompleksa un pieguļošās infrastruktūras izbūvi. Darbi Rīgas centrā tiek plānoti secīgos posmos. Būvniecības laikā dzelzceļa stacija un autoosta turpinās darboties. Visu darbu izpildes laiku Rīgas centrālās dzelzceļa stacijas apkaimē tiks nodrošināta sabiedriskā un privātā transporta kustība, kā arī tiks nodrošināta gājēju plūsmas kustība. 

Rīgas iedzīvotāji un viesi par izmaiņām satiksmes un gājēju plūsmu organizācijas plānos var uzzināt uzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas mājas lapā edzl.lv, kas ir funkcionāli uzlabota, lai lietotāji varētu ātri un ērti atrast nepieciešamo informāciju. Tostarp mājas lapā edzl.lv ir izvietota interaktīva darbu karte reāllaikā, atspoguļojot darbu posmus. Par plānotajiem satiksmes ierobežojumiem varēs uzzināt gan vietnē edzl.lv, gan Globālā projekta mājas lapā info.railbaltica.org.