Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Starptautiskajā Eiropas Jauniešu parlamenta konferencē diskutēs par Rail Baltica

27. Jūlijā, 2022

Eiropas transporta nozares nākotne un Rail Baltica – ko jaunieši sagaida nākotnē, domājot par ātru, zaļu un drošu mobilitāti – ir viena no tēmām, par kuru jaunieši veidos dialogu ar dažādu jomu ekspertiem Eiropas Jauniešu parlamenta 96. Starptautiskā konferencē, kas šonedēļ Rīgā pulcēs vairāk nekā 200 jauniešus no 30 dažādām Eiropas valstīm, lai diskutētu par tehnoloģiju, mobilitātes un digitalizācijas nozīmi mūsdienu Eiropas sabiedrībā. 

Jauniešu mijiedarbība ar dažādu jomu ekspertiem notiks 27. jūlijā, kad no plkst. 18:30 līdz 20:00 Latvijas Universitātes telpās norisināsies diskusiju vakars. Diskusija, kas tiks veltīta Rail Baltica un ES transporta sistēmas un īpaši dzelzceļa attīstības perspektīvām, norisināsies arī tiešsaistē Rail Baltica globālā projekta un Eiropas Jauniešu parlamenta Facebook vietnēs (saite uz diskusijas tiešsaistes norisi: https://fb.me/e/3qG4JVJuK )

Diskusijā piedalīsies Rail Baltica projekta ieviesēja Latvijā – uzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas valdes loceklis Artūrs Caune, kā arī Ivars Ījabs, Eiropas Parlamenta deputāts, Kārlis Būmeisters, EP politiskais padomnieks, Sāra Bitnere, Eiropas Jauniešu parlamenta komunikācijas projektu vadītāja, Valters Piepiņš, jaunietis, kas izmanto Eiropas piedāvātās iespējas, “Discover EU 2022” dalībnieks un diskusijas moderatore Signe Groza, RB Rail AS starptautisko lietu un sadarbības vadītāja. Tās laikā varēs gūt ieskatu par ES transporta sistēmas un īpaši dzelzceļa attīstības perspektīvām, uzzināt vairāk par Rail Baltica un piedalīties aizraujošās jautājumu un atbilžu sesijās.

“Mēs esam ļoti priecīgi dalīties jauniešu skatījumā par šo svarīgo projektu Rail Baltica, jo īpaši jaunieši ir tie, kas pieprasa ilgtspējīgākus pārvietošanās veidus un izmantos šos pakalpojumus arī turpmāk. Jaunatne kā aktīva pilsoniskās sabiedrības daļa ir jāuzklausa un jāiekļauj lēmumu pieņemšanas procesos, kā arī politikas veidošanā. Eiropas Jauniešu parlaments cenšas iekļaut jauniešus no jebkuras sociāli ekonomiskās vides, dzimuma, etniskās piederības un dzīvesvietas, un izveidot platformu dialogam starp jauniešiem un sabiedrības ieinteresētajām personām. Ar savu misiju savienot Eiropu, piedaloties tādos pasākumos kā Rīgas Starptautiskā sesija 2022, mēs lielā mērā paļaujamies uz pieejamu un ilgtspējīgu transportu un pārrobežu savienojumiem nākotnē,” sacīja Sāra Bitnere, Eiropas Jauniešu parlamenta komunikācijas projektu vadītāja.

Eiropas Jauniešu parlamenta 96. Starptautiskā konferencē jauniešu komandas deviņas dienas risinās ES dienaskārtībā esošos problēmjautājumus, piemēram, automatizāciju darba tirgū, nākotnes mobilitātes attīstību un dronu izmantošana militārajos konfliktos. Konferences laikā jauniešu paustās idejas apkopot un pielāgot ikdienas dzīvei palīdzēs arī pieredzējušu un kompetentu ekspertu komanda, kurā piedalās Eiropas Komisijas pārstāvniecības ekonomikas padomnieks Mārtiņš Zemītis, nodibinājuma "Iespējamā misija" attīstības vadītāja Ance Jaks, personālvadības tehnoloģiju uzņēmuma "UpMatched" līdzdibinātājs Ričards Križanovskis, Apvienoto Nāciju organizācijas bēgļu aģentūras asociētais jurists Kari Kaspers, Kembridžas universitātes pētnieks un NATO Stratēģiskās komunikācijas centra eksperts Tomass Pildegovičs u.c.

Konferences runātāju un goda viesu vidū ir arī Rīgas Domes vicemērs Edvards Smiltēns, Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde, kā arī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre. Savukārt starptautiskā mērogā konferenci apmeklēs Eiropas Jauniešu parlamenta partnerorganizācijas "Schwarzkopf Foundation Young Europe" valdes priekšsēdētājs Andrē Šmits-Švarckops, kā arī organizācijas izpilddirektore Luisa Seilere.