Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Turpinās intensīva Prāgas un Dzirnavu ielas pārvadu demontāža; gājējiem Prāgas ielas tuneli atvērs 11. jūnijā (+shēmas, fotogalerija)

10. Jūnijā, 2022

Turpinās Rail Baltica projektā paredzētie Rīgas Centrālā multimodālā mezgla viadukta būvniecības darbi un projekta būvnieks – pilnsabiedrība BERERIX – intensīvi un saspringtos darba termiņos veic Prāgas un Dzirnavu ielas pārvadu daļas demontāžu, saglabājot  vilcienu satiksmi.

“Šobrīd līdz paredzētajam līmenim ir demontēts 1912./1914. gadā izbūvētais Dzirnavu ielas pārvada pārsegums. Pēc atbalsta sienas nojaukšanas arī šajā vietā tiks atjaunots ielas segums. Prāgas ielas pārvada sarežģītās konstrukcijas dēļ demontāžas darbi tika pagarināti par vienu dienu. Respektējot iedzīvotāju vēlmi brīvdienās apmeklēt Centrāltirgu, gājējiem tuneli atvērsim jau 11. jūnijā no rīta. Tramvaja kustību plānojam atjaunot kā plānots – 19. jūnijā, bet, ja izdosies pabeigt darbus ātrāk, informēsim Rīgas Satiksmi un sabiedriskā transporta pasažierus,“ norāda pilnsabiedrības BERERIX Iesaistīto pušu vadītājs Andis Linde. 

Satiksmei līdz 19. jūnijam joprojām būs slēgts Prāgas ielas tunelis un iela posmā no 13. janvāra ielas līdz Rīgas starptautiskajai autoostai (Prāgas ielā 1). Gājējiem Prāgas ielas pārvada tuneli  atvērs 11. jūnijā no rīta.  Gājēju un satiksmes plūsmas šobrīd ir organizētas pa 13. janvāra un Maskavas ielām, kā arī caur Rīgas Centrāltirgu un pa Gogoļa ielu.

Dzirnavu ielas pārvada posmā no Satekles ielas līdz Turgeņeva ielai demontāžas darbus arī ir paredzēts veikt līdz 19. jūnijam, un to laikā ir slēgta transporta un gājēju pārvietošanās. Vilcienu pasažieriem ir slēgtas arī Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas peronu izejas uz Dzirnavu ielu. Satiksmes un gājēju plūsmas ir organizētas pa paralēlajām pilsētas ielām – Satekles un Gogoļa ielu, kā arī Turgeņeva, Timoteja, Abrenes un Lāčplēša ielu.

Satiksmes un gājēju pārvietošanās shēma:

Aicinām iedzīvotājus sekot līdzi pilsētvidē izvietotajām norādēm un jau savlaicīgi saplānot pārvietošanās maršrutu, lai nokļūtu izvēlētajā galamērķī. Tāpat izmaiņas šobrīd skar arī sabiedriskā transporta maršrutus un to pieturvietas, sekojiet līdzi izmaiņām sabiedriskā transporta maršrutos mājas lapā www.rigassatiksme.lv

Izmaiņas sabiedriskā transporta maršrutos un to pieturvietās:

Ja kāda vai abas ielas būs drošas satiksmei ātrāk, tad pilnsabiedrība BERERIX sadarbībā ar iesaistītajām pusēm to atvērs, un par to tiks izplatīts atsevišķs paziņojums iedzīvotājiem un medijiem.  

Līdztekus intensīvajiem darbiem Prāgas un Dzirnavu ielā, turpinās atbalsta sienas montāžas darbi pie Lāčplēša ielas. Savukārt Rīgas Centrālās stacijas būvlaukumā ir pabeigti plānotie stacijas ēkas A un B tuneļu demontāžas darbi, un ir uzsākta stacijas zonas pāļu urbšana.

Piedāvājam ielūkoties, kā norit Prāgas un Dzirnavu ielas pārvadu demontāža. Foto: F64 Photo Agency 5