Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Ulbrokā piestāj vides izstāde par Rail Baltica projektu

24. Septembrī, 2022

Piektdien, 23. septembrī, Ulbrokā pie kultūras centra “Ulbrokas pērle” satiksmes ministrs Tālis Linkaits un Ropažu novada domes priekšsēdētājas vietnieks Ainārs Vaičulens atklāja ceļojošo vides izstādi “Ar vienu vilcienu rītdienā” un kopā ar Rail Baltica pārstāvjiem no RB Rail AS un SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas tikās ar iedzīvotājiem.

Ulbrokas iedzīvotājiem bija iespēja uzzināt vairāk par jaunās dzelzceļa līnijas projektēšanas gaitu, nākamajā gadā plānoto Rail Baltica pamattrases būvniecību ārpus Rīgas, kā arī novadā plānoto reģionālās satiksmes dzelzceļa staciju un citiem interesējošiem tematiem. 

Rail Baltica reģionālā stacija Ropažu novada pašvaldībā plānota iepretim esošajai 1520 mm dzelzceļa stacijai “Saurieši”. Atbilstoši prognozētai pasažieru plūsmai to paredzēts būvēt kā 3. tipa jeb vidējā lieluma reģionālo staciju.

Izstāde “Ar vienu vilcienu rītdienā” radīta ar mērķi plašāk iepazīstināt iedzīvotājus ar topošo Rail Baltica dzelzceļa līniju – staciju atrašanās vietām, ātrvilciena izskatu un to, cik ātri ar jaunajiem vilcieniem varēs pārvietoties ikdienas braucienos pa Latviju vai ceļojot uz Eiropu.

Ulbrokā izstāde būs aplūkojama līdz 9. oktobrim. Pēc pieturvietas Ropažu novadā izstāde atgriezīsies Rīgā, kur pēc izvietošanas dzelzceļa stacijā “Imanta” tā tiks nodota Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejam, turpmākai ekspozīcijai muzeja āra teritorijā.

Izstāde tapusi ar Eiropas Savienības Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta atbalstu un sadarbībā ar novadu pašvaldībām.