Projekta jaunumi

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Video: kā tiks būvēts Rail Baltica jaunais dzelzceļa tilts pār Daugavu

17. Augustā, 2020

2021. gada vidū sāksies Rail Baltica jaunā dzelzceļa tilta pār Daugavu būvniecība, kas būs Eiropas mērogā unikāls tilts, turklāt sniedzot iespēju kursēt ne tikai ātrvilcienam un lidostas savienojuma (shuttle) vilcieniem, bet arī tiks izveidota jauna infrastruktūra gājējiem un velobraucējiem, ļaujot  viegli un ērti sasniegt abus Daugavas krastus.

Rail Baltica jaunais dzelzceļa tilts pār Daugavu atradīsies blakus esošajam Rīgas dzelzceļa tiltam.  Tilta Būvniecības darbi, kas notiks vairākos posmos, neskars esošo dzelzceļa tiltu pār Daugavu, un tas paliks nemainīgā izskatā un pielietojumā.
Jaunais tilts veidots, izpildot Nacionālā Kultūras mantojuma pārvaldes nosacījumu: nemainīt vēsturisko Rīgas panorāmu uz Daugavas un neaizēnot esošo dzelzceļa tiltu - Rīgas vizītkarti.
Rail Baltica tilta augstums virs ūdens un balstu izvietojums būs tāds pats kā esošajam dzelzceļa tiltam, un Daugavas kuģojamā platība netiks ietekmēta.
Šis būs Eiropas mērogā unikāls tilts – inovācija, jo, izpildot visas prasības, pēc laidumu garuma un biezuma tilts sanāk „plāns”, un tas ir sarežģīts uzdevums jaunā tilta arhitektiem.

Piedāvājam aplūkot video šeit, lai uzzinātu, kā tiks organizēti būvniecības darbi.