Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Par izpēti

No 2017. gada augusta līdz 2018. gada nogalei notiek Latvijas vēsturē vērienīgākā kultūrvēsturisko vērtību apzināšana visā topošāsEiropas sliežu platuma dzelzceļa līnijas Rail Baltica teritorijā.

Lai aizsargātu un saglabātu Latvijas kultūras vērtības, Rail Baltica projekta ieviesējs Latvijā SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas ar atklātā konkursā piesaistītajiem speciālistiem veic kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu un izpēti Rail Baltica Latvijas posma trasē, lai vēl pirms jaunbūvējamā dzelzceļa projektēšanas uzsākšanas identificētu visas tās vietas trasei paredzētajā teritorijā, kurās atrodamas kultūras vērtības, kā arī sagatavotu rekomendācijas trases skarto kultūras vērtību saglabāšanai un aizsardzībai. Izpētes rezultāti tiks izmantoti sadarbības veidošanai ar uzraugošajām iestādēm, projektēšanā, kā arī būvniecības procesa plānošanā.

Pieredzējuši arheoloģijas speciālisti no Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta un SIA Arhitektoniskās izpētes grupas, nepieciešamības gadījumā piesaistot arī arhitektus, ģeogrāfus, mākslas vēsturniekus un citus speciālistus, 263 km garumā izstaigā plānoto trasi, lai identificētu vēl nezināmas kultūrvēsturiskas vērtības. Tiek pētīti arī seni karšu materiāli, zemūdens vērtības un dažādas citas vēstures liecības. Apzināšanas laikā konstatētās vēsturiskās liecības tiks izpētītas un sadarbībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju tiks veikta vai nu to pārvietošana vai aizsardzība esošajā atrašanās vietā.
Izpētes ietvaros paredzēts veikt zemes reljefa datu analīzi un vēstures materiālu apkopošanu, kā arī lauka darbus, kas ietver teritorijas vizuālu apsekošanu un grunts zondēšanu: neliela diametra urbumu veikšanu aptuveni 1m dziļumā, lai noskaidrotu, vai izpētes teritorijā ir sastopams kultūrslānis, kurš varētu liecināt par arheoloģisku atradumu iespējamību.

Arheoloģiskā mantojuma apzināšana plānota septiņos ģeogrāfiskos posmos visas trases garumā, tai skaitā tiks vērtēta arī Rail Baltica līnijas ietekme uz Torņakalnā atklātās Kobronskansta nocietinājumu sistēmas konstrukcijām. Savukārt kultūrvēsturiskā izpēte un inventarizācija tiks veikta tādos arhitektoniskos un industriālos objektos kā Torņakalna stacijas ēka un vēsturisko notikumu piemiņas vietas komplekss, Rīgas centrālās dzelzceļa stacijas ēka, dzelzceļa viadukts pār Gogoļa ielu, dzelzceļa tilts pār Mazās Juglas upi un citiem.

Informācijai: kultūrvēsturisko vērtību apzināšana – kur un kad tā notiek:


 

Pieteikties uz konsultāciju
Mūsu speciālisti visdrīzākajā laikā ar Jums sazināsies, lai vienotos par tikšanos!