Kas ir EDZL

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Par mums

Eiropas Dzelzceļa līnijas ir 100% valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas dibināta 2014. gadā.

Ar 2016. gadu, atbilstoši globālajai projekta ieviešanas struktūrai un deleģēšanas līgumam, Eiropas Dzelzceļa līnijas ir projekta Rail Baltica pirmās kārtas aktivitāšu ieviesējs Latvijā. Līdzīgi kā RB Estonia Igaunijā un RB Statyba Lietuvā.

Mūsu uzdevumi ir Rail Baltica publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras izbūve Latvijā un Eiropas sliežu platuma dzelzceļa Kompetences centra izveide. Eiropas Dzelzceļa līnijas uzdevums ir veikt tehniski, juridiski un ekonomiski pamatotu Rail Baltica projekta aktivitāšu īstenošanu atbilstoši Finansēšanas līgumos, Līgumslēgšanas shēmā un Deleģēšanas līgumā noteikto aktivitāšu apjomam un termiņiem.

Vispārējais stratēģiskais mērķis

Nodrošināt valsts nozīmes stratēģiskās infrastruktūras – Eiropas platuma dzelzceļa līnijas Rail Baltica – izveidei un pārvaldīšanai  nepieciešamo aktīvu, pakalpojumu un zināšanu attīstību, veicinot kopīga Baltijas valstu infrastruktūras pārvaldības modeļa ieviešanu un Rail Baltica integrēšanu vienotajā Eiropas dzelzceļa telpā.

Mūsu vīzija

Eiropas Dzelzceļa līnijas nodrošina Eiropas platuma dzelzceļa izveidi Latvijā un iekļaušanos kopējā Eiropas dzelzceļa tīklā. Ir Eiropas sliežu platuma (1435 mm) kompetenču centrs Latvijā.

Mūsu misija ir profesionāli un kvalitatīvi ieviest Rail Baltica kā drošu, ātru un videi draudzīgu dzelzceļa transportu Latvijas iedzīvotāju un valsts ekonomikas labklājībai.

Mūsu darbības pamatprincipi

Darbinieku un amatpersonu darbības pamatprincipi, pildot savus amata pienākumus, kontaktējoties ar sabiedrību, klientiem, kolēģiem, padotajiem vai vadību:

  • cieņa;
  • atklātība;
  • tiesiskums;
  • pieejamība.

 

Statūti


Sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Eiropas Dzelzceļa līnijas" statūti

Pieteikties uz konsultāciju
Mūsu speciālisti visdrīzākajā laikā ar Jums sazināsies, lai vienotos par tikšanos!