Kas ir EDZL

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Par mums

Eiropas Dzelzceļa līnijas ir 100% valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas dibināta 2014. gadā.

Ar 2016. gadu, atbilstoši globālajai projekta ieviešanas struktūrai un deleģēšanas līgumam, Eiropas Dzelzceļa līnijas ir projekta Rail Baltica nacionālais ieviesējs Latvijā. Līdzīgi kā Rail Baltic Estonia Igaunijā un UAB Rail Baltica statyba Lietuvā.

Mūsu uzdevumi ir Rail Baltica publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras izbūve Latvijā un Eiropas sliežu platuma dzelzceļa Kompetences centra izveide. Eiropas Dzelzceļa līnijas uzdevums ir veikt tehniski, juridiski un ekonomiski pamatotu Rail Baltica projekta aktivitāšu īstenošanu atbilstoši Finansēšanas līgumos, Līgumslēgšanas shēmā un Deleģēšanas līgumā noteikto aktivitāšu apjomam un termiņiem.

Eiropas Dzelzceļa līnijas atbildībā ir punktveida objektu Latvijā - Rail Baltica Centrālā mezgla un Rīgas lidostas stacijas un infrastruktūras, reģionālo mobilitātes punktu,  depo Mārupē un infrastruktūras apkopes punktu Iecavā un Skultē, Salaspils intermodālā loģistikas termināla – projektēšana un būvniecība, kā arī Rail Baltica pamattrases būvniecība, nekustamo īpašumu atsavināšana Rail Baltica vajadzībām Latvijā, infrastruktūras pārvaldības sistēmas izveide Latvijā un sadarbība ar Baltijas valstīm, veidojot vienotu infrastruktūras pārvaldību visā Rail Baltica līnijā.

Vispārējais stratēģiskais mērķis

Nodrošināt valsts nozīmes stratēģiskās infrastruktūras – Eiropas platuma dzelzceļa līnijas Rail Baltica – izveidei un pārvaldīšanai  nepieciešamo aktīvu, pakalpojumu un zināšanu attīstību, veicinot kopīga Baltijas valstu infrastruktūras pārvaldības modeļa ieviešanu un Rail Baltica integrēšanu vienotajā Eiropas dzelzceļa telpā.

Mūsu vīzija

Eiropas Dzelzceļa līnijas nodrošina Eiropas platuma dzelzceļa izveidi Latvijā un iekļaušanos kopējā Eiropas dzelzceļa tīklā. Ir Eiropas sliežu platuma (1435 mm) kompetenču centrs Latvijā.

Mūsu misija ir profesionāli un kvalitatīvi ieviest Rail Baltica kā drošu, ātru un videi draudzīgu dzelzceļa transportu Latvijas iedzīvotāju un valsts ekonomikas labklājībai.

Mūsu darbības pamatprincipi

Darbinieku un amatpersonu darbības pamatprincipi, pildot savus amata pienākumus, kontaktējoties ar sabiedrību, klientiem, kolēģiem, padotajiem vai vadību:

  • cieņa;
  • atklātība;
  • tiesiskums;
  • pieejamība.

 

Statūti


Sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Eiropas Dzelzceļa līnijas" statūti

Pieteikties uz konsultāciju
Mūsu speciālisti visdrīzākajā laikā ar Jums sazināsies, lai vienotos par tikšanos!