Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Kas ir EDZL

Par mums

Eiropas Dzelzceļa līnijas ir 100% valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas dibināta 2014. gadā.

Ar 2016. gadu, atbilstoši globālajai projekta ieviešanas struktūrai un deleģēšanas līgumam, Eiropas Dzelzceļa līnijas ir projekta Rail Baltica nacionālais ieviesējs Latvijā. Līdzīgi kā Rail Baltic Estonia Igaunijā un  AB LTG Infra un UAB Rail Baltica Statyba Lietuvā.

Mūsu uzdevums ir Rail Baltica publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras izbūve Latvijā. Eiropas Dzelzceļa līnijas uzdevums ir veikt tehniski, juridiski un ekonomiski pamatotu Rail Baltica projekta aktivitāšu īstenošanu atbilstoši Finansēšanas līgumos, Līgumslēgšanas shēmā un Deleģēšanas līgumā noteikto aktivitāšu apjomam un termiņiem.

Eiropas Dzelzceļa līnijas atbildībā ir punktveida objektu Latvijā - Rail Baltica Centrālā mezgla un Rīgas lidostas stacijas un infrastruktūras, reģionālo mobilitātes punktu,  depo Mārupē un infrastruktūras apkopes punktu Iecavā un Skultē, Salaspils intermodālā loģistikas termināla – projektēšana un būvniecība, kā arī Rail Baltica pamattrases būvniecība, nekustamo īpašumu atsavināšana Rail Baltica vajadzībām Latvijā, infrastruktūras pārvaldības sistēmas izveide Latvijā un sadarbība ar Baltijas valstīm, veidojot vienotu infrastruktūras pārvaldību visā Rail Baltica līnijā.

Sabiedrība ir Rail Baltica projekta centrālā koordinatora – uzņēmuma RB Rail akcionārs – akcijas līdzīgās daļās pieder uzņēmumam SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas Latvijā, UAB Rail Baltica statyba Lietuvā un OU Rail Baltic Estonia Igaunijā. AS RB Rail ir starpvalstu kopuzņēmums, ko dibinājusi Latvija, Lietuva un Igaunija ar mērķi īstenot Rail Baltica – pirmo šāda veida pan-Baltijas infrastruktūras projektu.

Vispārējais stratēģiskais mērķis

Nodrošināt valsts nozīmes stratēģiskās infrastruktūras – Eiropas platuma dzelzceļa līnijas Rail Baltica – izveidei un pārvaldīšanai nepieciešamo aktīvu, pakalpojumu un zināšanu attīstību, veicinot kopīga Baltijas valstu infrastruktūras pārvaldības modeļa ieviešanu un Rail Baltica integrēšanu vienotajā Eiropas dzelzceļa telpā.

STRATĒĢISKIE MĒRĶI

  1. Veidot un attīstīt efektīvu dzelzceļa pārvaldības sistēmu.
  2. Nodrošināt zināšanu uzkrāšanu par Eiropas platuma dzelzceļa sistēmu Latvijā.
  3. Veikt taisnīgu un savlaicīgu nekustamo īpašumu atsavināšanu Rail Baltica dzelzceļa infrastruktūras būvniecības vajadzībām Rīgas Centrālās stacijas, lidostas "Rīga" posmā un lidosta "Rīga" – Lietuvas robeža posmā.
  4. Nodrošināt Rail Baltica nacionālo aktivitāšu attīstību.
  5. Nodrošināt Eiropas Dzelzceļa līnijas finansiālo stabilitāti.

Misija, vīzija un vērtības

MISIJA

Mēs veidojam ilgtspējīgu Eiropas platuma dzelzceļa pārvaldības sistēmu, kas kalpos valsts izaugsmei un sekmēs reģionālo un starptautisko mobilitāti.

VĪZIJA

Mēs esam Eiropas sliežu platuma dzelzceļa kompetenču centrs Latvijā, kas veic profesionālu un efektīvu Rail Baltica pārvaldību Latvijā, koordinējot darbību Baltijas valstu līmenī, radot iespējas iedzīvotājiem un attīstību uzņēmējiem.

VĒRTĪBAS

Vērtības ir virzītājspēks ikvienam Eiropas Dzelzceļa līnijas darbiniekam, nodrošinot savus tiešos darba pienākumus un komunikācijā ar sadarbības partneriem, kolēģiem un vadību:

  • Attīstība

Mūsu vadmotīvs ir attīstība. Attīstīt no paša sākuma dzelzceļa pārvaldības sistēmu, kas kalpo sabiedrības interesēs un sekmē tautsaimniecības attīstību. Mēs neapstājamies pie sasniegtā. Ikkatru lietu ir iespējams pilnveidot.

  • Sadarbība

Sadarbība ir veids, kā mēs attīstāmies. Mēs esam atvērti idejām un risinājumiem, mēs iesaistām sabiedrību un uzņēmumus nākotnes veidošanā.

  • Atbildība

Atbildība ir drošība un uzticēšanās. Mūsu darbs nodrošinās kvalitatīvas dzelzceļa pārvaldības sistēmas izveidi, kurai uzticēsies sabiedrība un sadarbības partneri. Mēs esam atbildīgi par augstu sadarbības standartu ieviešanu un noturēšanu.

  • Profesionalitāte

Profesionalitāte ikvienā jautājumā. Profesionāli izstrādāti risinājumi, profesionāla sadarbība ar klientiem. Kā precīzas sistēmas pārvaldītājam, mums ir pienākums kopt savas profesionālās kompetences, lai sasniegtu augstākos mērķus.

 

Statūti


Sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Eiropas Dzelzceļa līnijas" statūti

Pieteikties uz konsultāciju
Mūsu speciālisti visdrīzākajā laikā ar Jums sazināsies, lai vienotos par tikšanos!