Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Mārupes uzņēmējus iepazīstina ar gatavošanos Rail Baltica būvniecībai lidostā

28. Maijā, 2021

Rail Baltica projekta īstenotājs Latvijā – uzņēmums Eiropas Dzelzceļa līnijas turpina sadarbību ar nevalstisko sektoru. 26. maijā notika pirmā tiešsaistes tikšanās ar Mārupes uzņēmēju biedrību (MUB), kuras laikā uzņēmēji tika informēti par projekta norises aktualitātēm novadā, kā arī pārrunāti citi, uzņēmējus interesējoši, jautājumi.

Arnolds Timofejevs, Eiropas Dzelzceļa līnijas Projekta ieviešanas un vadības departamenta projekta vadītājs, uzņēmējus iepazīstināja ar Rail Baltica stacijas starptautiskajā lidostā „Rīga” un tās saistītās infrastruktūras izbūves plāniem, laikā, kad projekta būvnieks  – personu apvienību B.S.L. Infra, kuru veido Austrijas uzņēmums Swietelsky AG un Latvijas būvniecības uzņēmumi ceļu būves firma SIA Binders un AS LNK Industries – veic intensīvus sagatavošanās darbus, lai vasarā uzsāktu būvniecību, kuru ir plānots veikt secīgi, piecos posmos – līdz 2025. gada decembrim.
Mārupes uzņēmēji interesējās par plānoto Rail Baltica mobilitātes pieturvietu Jaunmārupē, un to, kā izpaudīsies šo punktu mobilitātes pasākumi, vai stacijā un tās apkārtnē būs iespējas izvērst arī uzņēmējdarību. Tika sniegta atbilde, ka EDZL šogad sāk pastiprināti pievērsties reģionālo mobilitātes punktu izveidei, un sadarbībā ar pašvaldībām tiks plānots gan to precīzs novietojums, gan iespējas dzelzceļa satiksmi koordinēt ar reģionālajiem pārvadājumiem, izvietot velo un auto novietnes, elektrouzlādes punktus, kā attīstīt apkārtni utt. Uz jautājumu, vai pieturvietā būs iespējas arī uzņēmējdarbībai, saņēma atbildi, ka atkarībā no mobilitātes punkta tipa/lieluma, ir iespējams izvietot arī, piemēram, sabiedriskās ēdināšanas u.c. servisa pakalpojumus. Pieturpunktu plānošanai jānotiek sadarbībā ar pašvaldībām, domājot par ilgstspēju un ņemot vērā iedzīvotāju pieprasījumu, tādēļ nevalstiskajam sektoram ir iespējas iesaistīties plānošanas procesā.
MUB pārstāvji interesējās arī par trases novietojumu novadā un iespējām to šķērsot, kā no lidostas kursēs t.s. shuttle jeb atspoles vilciens, kādas reģionālās pieturas plānotas Latvijā, par iespējamo apkopes punktu Jaunmārupes stacijā u.c. jautājumiem. Tikšanās laikā nebija iespējas atbildēt uz daudzajiem jautājumiem, tāpēc sadarbība un komunikācija ar MUB noteikti turpināsies.

Jau ziņots, ka EDZL kopš 2018. gada sadarbojas ar nevalstiskajām organizācijām (NVO), bet 2019. gadā šī sadarbība tika paplašināta, noslēdzot sadarbības memorandu par sabiedrības iesaisti Rail Baltica projektēšanas un būvniecības laikā, un to parakstīja Satiksmes ministrija, SIA Eiropas Dzelzceļa līnijasRB Rail AS un deviņas organizācijas – Anniņmuižas apkaimes un radošās iniciatīvas biedrība „Riga Annenhof”, Āgenskalna apkaimes biedrība, Bieriņu apkaimes attīstības biedrība, Torņakalna attīstības biedrība, biedrība „Zasulaukam un Šampēterim” un pilsētplānotāji SIA Grupa 93, kā arī NVO, ar kurām jau iepriekš bija uzsākta sadarbība – Latvijas Invalīdu un viņu draugu apvienība „Apeirons”, Riteņbraucēju apvienība, Apvienība „Pilsēta cilvēkiem”.