Notiks tikšanās ar pašvaldībām, kuras šķērsos Rail Baltica trase
No šīs nedēļas un visu augustu Rail Baltica projekta centrālā koordinatora RB Rail AS, projekta ieviesēja Eiropas Dzelzceļu līniju un Satiksmes ministrijas pārstāvji apmeklēs pašvaldības, kuras šķērsos topošā Eiropas sliežu platuma dzelzceļa līnija. Tiekoties ar jauno pašvaldību vadību, tiks pārrunāta Rail Baltica projekta virzība un iesaistīto pušu sadarbības stiprināšana projekta un novadu attīstības mērķu sasniegšanai.
Jaunievēlētie pašvaldību deputāti tiks iepazīstināti ar Rail Baltica progresu, projekta ieviesējiem un to atbildības jomām, kā arī katrai pašvaldībai aktuālākajiem projektēšanas risinājumiem. Tuvākās tikšanās plānotas 6. un 9. augustā Siguldā un Bauskā, 11. augustā Ropažos, savukārt 13. augustā – Limbažu pašvaldībā. Līdzīgas tikšanās turpmāk šomēnes tiks organizētas arī Ķekavā, Olainē un Mārupē.
“Rail Baltica dzelzceļa infrastruktūra tiek būvēta daudzām nākamajām desmitgadēm, tāpēc ir svarīgi visu iesaistīto pušu efektīvu sadarbību nodrošināt katrā projekta īstenošanas posmā. Pašlaik notiek Rail Baltica pamattrases projektēšanas darbi visā Latvijā, un šis ir īstais brīdis, lai ar jauno novadu vadību un speciālistiem mēs kopīgi meklētu labākos risinājumus, kā Rail Baltica līnija iekļausies katrā konkrētajā teritorijā, kādas attīstības iespējas tā sniegs un kādu papildu infrastruktūru var un ir nepieciešams laikus plānot,” tikšanos mērķi skaidro Tālis Linkaits, satiksmes ministrs.
“Jau līdz šim esam aktīvi iesaistījuši sabiedrību, lai pārrunātu projekta aktivitāšu virzību, akcentētu šī brīža aktuālos projektēšanas risinājumus un termiņus, kā arī sniegtu atbildes uz saņemtajiem jautājumiem. Ar šo gadu faktiski ieejam nākamajā projekta fāzē, no vērtību inženierijas risinājumiem uzsākot darbu pie būvprojektu pamata risinājumiem, un esam gatavi prezentēt pilnīgākus tehniskos trases novietojuma risinājumus arī tām pašvaldībām, kuras šķērsos Rail Baltica trase,” stāsta Ēriks Diļevs, Rail Baltica kopuzņēmuma RB Rail AS Tehniskais direktors.
“Ar Rail Baltica sagaidāms apvērsums pārvietošanās paradumos, jo mobilitātes punkti reģionos nodrošinās iespējas ātri nokļūt Rīgā, kā arī mūsu kaimiņvalstu pilsētās Kauņā vai Pērnavā. Mobilitātes punktos satiksies dažādi transporta veidi – vilciens, autobusi, privātās automašīnas un elektrotransports. Šajās vietās varēs arī “noparkot” skrejriteņus, velosipēdus un visus citus mikromobilitātes rīkus. Veidosies teritorijas, kurā cilvēki gribēs dzīvot, atpūsties, veidot mācību iestādes un attīstīt tūrisma pakalpojumus, jo būs arī ērti pārvietoties vismaz 40 kilometru rādiusā ap katru no mobilitātes punktiem. Protams, lai izveidotu šo videi draudzīgo un iedzīvotājiem ērto dzīves telpu, nepieciešama cieša pašvaldību līdzdarbība,” stāsta Kaspars Vingris, Eiropas Dzelzceļa līnijas valdes priekšsēdētājs.