Pateicas pašvaldībām, kas aktīvi līdzdarbojušās Rail Baltica plānošanā
Latvijas Pašvaldību savienības domes sēdē satiksmes ministrs Uldis Augulis 15. martā pasniedza Ministru kabineta Atzinības rakstus visu 15 pašvaldību pārstāvjiem, kuri aktīvi iekļāvās projekta Rail Baltic plānošanā, un kuru teritoriju nākotnē šķērsos jaunbūvējamais Eiropas sliežu platuma dzelzceļš Rail Baltica.
Ar valdības lēmumu par aktīvu darbu Eiropas sliežu platuma dzelzceļa projekta Rail Baltica izpētes projekta īstenošanā Ministru kabineta Atzinības raksts piešķirts Salacgrīvas, Limbažu, Sējas, Inčukalna, Ropažu, Garkalnes, Stopiņu, Salaspils, Ķekavas, Iecavas, Bauskas, Baldones, Mārupes un Olaines novada domēm un Rīgas domei.
Satiksmes ministrs U. Augulis uzsver: „Pirmo reizi Latvijā ir notikusi tik liela pašvaldību un iedzīvotāju līdziesaiste valstij un tās attīstībai nozīmīga projekta plānošanā. Rail Baltica trases novietojums veidots ciešā sadarbībā ar piecpadsmit novadu pašvaldībām un iedzīvotājiem, ņemot vērā viņu intereses un novadu attīstības potenciālu. Tomēr šī projekta īstenošanas rezultātā ieguvēji būs ne tikai iesaistītie novadi, bet visa valsts kopumā, sekmējot jaunu darba vietu izveidi, ekonomisko izaugsmi un tautsaimniecības attīstību. Rail Baltica radīs jaunu ekonomisko koridoru. Jau šobrīd svarīgi gan pašvaldībās, gan valsts līmenī kopumā veidot tā izmantošanu ne tikai transporta nozarē. Jāplāno, kā to izmantosim medicīnā, tūrismā, citu pakalpojumu sniegšanā, kad būs nodrošināta Latvijas, Igaunijas un Lietuvas pakalpojumu pieejamība, izmantojot Rail Baltica dzelzceļu. Tāpēc, novērtējot līdzšinējo ieguldījumu visas sabiedrības nākotnes labā, aicināju valdību izvirzīt minētās pašvaldības Atzinības raksta piešķiršanai.”
Transporta nozarē, kas ir viena no Latvijas tautsaimniecības mugurkauliem un ir starp trim būtiskākajām Latvijas IKP veidotājām, līdz ar projekta Rail Baltica realizēšanu varēs attīstīt jaunas industriālās zonas Salacgrīvas, Limbažu, Salaspils, Inčukalna, Olaines, Iecavas un Bauskas novados. Pasažieru transporta daudzfunkcionālie transporta mezgli taps Rīgas dzelzceļa stacijā un Starptautiskajā lidostā „Rīga”. Veidojot dzelzceļa Rail Baltica trasi, saglabāta visa esošā dzelzceļa, autoceļu, energo un gāzes sistēma.
Jau ziņots, ka Rail Baltica ir dzelzceļa transporta projekts, kura mērķis ir integrēt Baltijas valstis Eiropas dzelzceļu tīklā, un tas šobrīd aptver četras ES valstis: Poliju, Lietuvu, Latviju un Igauniju. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, vairāk nekā 700 km garu Eiropas sliežu platuma (1435 mm) dzelzceļa līniju ar maksimālo ātrumu 240 km/h, veicinot iedzīvotāju mobilitāti un kravu pārvadājumus ziemeļu-dienvidu virzienā, kā arī tautsaimniecības ilgtspējīgu un diversificētu attīstību un konkurētspēju, lai ar ātru un videi draudzīgu dzelzceļa transporta satiksmi savienotu metropoles Tallinu - Rīgu - Kauņu - Varšavu – Berlīni.
FOTO: Satiksmes ministrijas preses centrs