Rīgas Biznesa skolas skolēni – nākotnes pārmaiņu aģenti – Rail Baltica projektā novērtē vides ilgtspējību
Šonedēļ Rail Baltica projekta ieviesēji uzņēma studentus no Rīgas Biznesa skolas (Riga Business School) Future Changemakers akadēmijas. Divu dienu laikā 9.–12. klašu skolēni, kas ir ieinteresēti nākotnes pārmaiņu veidošanā, sadarbojās ar Rail Baltica projekta komandu, izpētot transporta nozares nākotni un kā topošā dzelzceļa nākotnes lietotāji dalījās savās atziņās, piedāvājot jaunu skatījumu uz Rail Baltica.
Rail Baltica kopuzņēmuma RB Rail AS Komunikācijas un starptautisko attiecību departamenta vadītāja Signe Nīgale skolēnus iepazīstināja ar Rail Baltica projektu un tā vides, ilgtspējības un stratēģisko nozīmi reģionālā, valsts un Eiropas līmenī, uzsverot projekta ietekmi uz mobilitāti un reģiona izaugsmi ilgtermiņā.
Kopuzņēmuma Ilgtspējas, veselības un drošības nodaļas vadītāja Iveta Jēgere atklāja, kā Rail Baltica īsteno pieeju videi draudzīgai un ilgtspējīgai infrastruktūras attīstībai. Viņa skaidroja, kā Rail Baltica risina galvenos vides izaicinājumus dzelzceļa infrastruktūras attīstībā, piemēram, trokšņu kontroli, dzīvnieku drošu migrāciju un dabas ainavu saglabāšanu. Tika uzsvērts arī Rail Baltica ieguldījums klimata pārmaiņu mazināšanā un skaidrots, kā projekta būvniecības laikā ievēro striktus ilgtspējības standartus, gan arī kā tos piemēros vēlāk – dzelzceļa infrastruktūras ekspluatācijas laikā.
Skolēni piedalījās grupu aktivitātēs, lai, izmantojot t.s. dizaina domāšanu, risinātu reālas un praktiskas problēmas. Interaktīvā sesijā varēja dzirdēt skolēnu prioritātes un radošās idejas Rail Baltica popularizēšanai. Pārsteidza jauniešu inovatīvie risinājumi, kas bija vērsti uz ilgtspējību. Rail Baltica projektu skolēni redz kā nozīmīgu iespēju ceļošanai, izglītībai un nodarbinātībai nākotnē, apzinoties projekta ietekmi uz ilgtspējību un klimata pārmaiņu mazināšanu.
Dalībniekiem bija arī iespēja apmeklēt Rail Baltica Rīgas Centrālā transporta mezgla būvlaukumu, kur klātienē varēja pārliecināties par projekta mērogu un progresu.
Eiropas Dzelzceļa līnijas projekta vadītāja Anita Rūdule-Jansone un šī projekta posma būvnieka Bererix iesaistīto pušu vadītājs Andis Linde skolēnus detalizētāk iepazīstināja ar projektu.
Skolēni varēja redzēt, kā norisinās būvdarbi, tai skaitā apmeklēja 10 metrus dziļu būvbaržu Daugavā, skatot, kā norisinās jaunā dzelzceļa tilta izbūve.
Jaunieši izrādīja lielu interesi par būvniecības gaitu, aktīvi uzdodot jautājumus, piemēram, cik daudz strādnieku nodarbina būvobjektā, kādas iekārtas un materiālu veidus izmanto, kāda ir darbu organizācija objektā u.c.
Future Changemakers akadēmija ir Rīgas Biznesa skolas veidota vasaras programma, lai 9.-12. klases jauniešos attīstītu līderības prasmes un iedvesmotu viņus kļūt par pārmaiņu aģentiem. Izmantojot šo programmu, topošie vadītāji iegūst dziļāku izpratni par izaicinājumiem, ar kuriem nākas saskarties, arī klātienē apmeklējot labākos nozares ekspertus, kas dalās ar savu praktisko pieredzi. Ar nepacietību gaidām, kādu ietekmi šie jaunie pārmaiņu veidotāji atstās uz transporta nozari un ilgtspējību nākotnē.