Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Stiprinot sadarbību ar RTU, topošie arhitekti Rail Baltica Rīgas lidostas būvlaukumā izzina būvniecības risinājumus

18. Jūnijā, 2024

Turpinot Rail Baltica projekta ieviesēja sadarbību ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) speciālistu sagatavošanā, 18. jūnijā Rail Baltica Rīgas lidostas būvlaukumu plašā pulkā apmeklēja RTU Arhitektūras un dizaina institūta studenti, kas klātienē varēja apskatīt, kā top jaunā stacija un estakāde, un uzzināt, kādas jaunākās tehnoloģijas un inovatīvus paņēmienus izmanto Eiropas sliežu platuma dzelzceļa un infrastruktūras izbūvē.

Šobrīd RTU intensīvi attīsta sadarbību ar vietējā un globāla mēroga uzņēmumiem, lai varētu arvien elastīgāk reaģēt uz tautsaimniecības vajadzībām. Iespēja redzēt, kā no dizaina projekta skicēm Rail Baltica starptautiskās stacijas un saistītās infrastruktūras izbūve ir pārgājusi nākamajā darbu posmā, ir labs papildinājums teorētiskajām zināšanām, studentiem būvlaukumā izzinot dažādu risinājumu izmantošanu un klātienē uzdodot jautājumus speciālistiem.

Par Rail Baltica Rīgas lidostas stacijas arhitektonisko vīziju un platformu līmeņiem, kā arī par apkārtnes labiekārtojumu stāstīja Eiropas Dzelzceļa līnijas vecākais tehniskais eksperts Jānis Jakubovs, kas ir ieguvis gan arhitekta, gan dzelzceļa inženiera izglītību. Projekta būvnieka B.S.L. Infra būvdarbu vadītājs Aleksejs Tokarevs vadīja studentus ekskursijā pa būvlaukumu. Topošajiem speciālistiem bija daudz jautājumu par projekta īstenošanu, lielu interesi raisīja „zaļā” pieeja darbiem būvlaukumā: kā tiek ievēroti videi drošas būvniecības principi, kādu tehniku izmanto, kādus videi draudzīgi ražotus materiālus izmanto projekta realizācijā, kā notiek būvgružu šķirošana u.c.

Norisinoties otrā posma būvdarbiem, kura gaitā jāizbūvē Latvijas mērogā unikāla 13 metru augsta dzelzceļa estakāde Rīgas un Jaunmārupes virzienā, studenti pārliecinājās, ka ikdienā betonēšanas u.c. būvdarbos nodarbināti vairāki simti darbinieku, kā arī vairāk uzzināja par to, kādas betonēšanas tehnoloģijas izmanto šajā projekta posmā, kādas ir aprēķinātās slodzes un to, kādas vēl tehnoloģijas tiek izmantotas būvlaukumā. Tāpat studentiem interesēja, kā norit darbu organizēšana tik iespaidīgā būvlaukumā, kas aptver vairāk nekā divus kilometrus, kādas būs mobilitātes iespējas jaunizbūvētajā objektā u.c. jautājumi.

Jau ziņots, ka Rail Baltica projekta ieviesējs Latvijā Eiropas Dzelzceļa līnijasRail Baltica Rīgas Centrālā mezgla būvnieks Bererix un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) 2023. gada februārī parakstīja sadarbības līgumu, lai veicinātu sadarbību inženiertehnisko speciālistu teorētiskā un praktiskā sagatavošanā un pētniecībā. Šogad sadarbība ar RTU turpinās, stiprinot sadarbību studijās un pētniecībā, nodrošinot darba tirgus vajadzībām atbilstošu speciālistu sagatavošanu un inovācijas straujākai dzelzceļa nozares attīstībai, īpašu uzmanību veltot lielākajam infrastruktūras projektam Baltijā Rail Baltica. Līdz šim kopīgi īstenotas vairākas aktivitātes studentu iesaistē – vairāki projektā iesaistītie inženieri ir vadījuši vieslekcijas RTU, kā arī uzņemtas studentu grupas abu Rail Baltica starptautisko staciju būvlaukumos.

RTU Arhitektūras un dizaina institūta studenti viesojas Rail Baltica RIX Rīgas lidostas būvlaukumā 8