Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Atvērs satiksmei E. Benjamiņas ielu; divas nedēļas naktīs satiksmi slēgs Ģenerāļa Radziņa krastmalā pie dzelzceļa pārvada

4. Jūlijā, 2024

Noslēdzot ceļa seguma izbūvi, no 5. jūlija visa veida transportlīdzekļu satiksmei atvērs Emīlijas Benjamiņas ielu, bet, turpinoties Rail Baltica izbūvei, Ģenerāļa Radziņa krastmalā pie dzelzceļa pārvada no pirmdienas, 8. jūlija, uz divām nedēļām no plkst. 23.00 līdz plkst. 5.00 slēgs transportlīdzekļu satiksmi.

Emīlijas Benjamiņas ielas posms nedaudz vairāk kā gadu bija slēgts privātajam autotransportam Rīgas pašvaldības īstenotā Emīlijas Benjamiņas ielas pārbūves un Rail Baltica dzelzceļa pārvada izbūves laikā.

Līdz ar jaunā dzelzceļa pārvada izbūves un ceļa seguma darbu noslēgumu, no 5. jūlija Emīlijas Benjamiņas dzelzceļa pārvada zonā tiks atjaunota pilnvērtīga četru joslu satiksme, tostarp arī privātajam autotransportam.

Noslēdzot dzelzceļa pārvada izbūves darbus, sabiedriskā transporta pieturas abos virzienos no pagaidu vietām tiks pārceltas uz jaunām un turpmāk atradīsies zem Emīlijas Benjamiņas ielas dzelzceļa pārvada.

Līdz jūlija vidum Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla būvnieks Bererix plāno pabeigt arī pilna platuma gājēju ietves izbūves darbus pārvada austrumu jeb Rīgas Centrālās stacijas pusē, bet jau tagad gājēji var pārvietoties abās pārvada pusēs.

Tāpat, atjaunojot pilnvērtīgu satiksmi šajā zonā, tiks likvidēta pagaidu gājēju pāreja pārvada ziemeļu pusē starp staciju un universālveikalu Stockmann. Lai nodrošinātu drošu pārvietošanos starp staciju un Centrāltirgu arī turpmāk, gājējiem un velobraucējiem kļūs pieejama jauna, ar luksoforu regulēta gājēju pāreja starp Centrāltirgu un jauno stacijas ēku.

Rail Baltica projekta īstenošanas rezultātā Emīlijas Benjamiņas ielā izbūvēts jauns dzelzceļa pārvads sešiem sliežu ceļiem, kas platākajā vietā – stacijas pusē – sasniedz 59 metrus. Nākotnē, dzelzceļam kļūstot par sabiedriskā transporta mugurkaulu, tas nodrošinās kustību gan esošā sliežu platuma vilcieniem, gan Rail Baltica ātrvilcienu satiksmei.

Vides pieejamībai tiks ieviesti taktilie risinājumi no sabiedriskā transporta pieturvietas Emīlijas Benjamiņas ielā līdz pat vilciena platformām. Ietvju zonas ārpus dzelzceļa pārvada tiks pilnveidotas līdz projektētajam risinājumam, kad būs pieejams finansējums šiem darbiem.

  • Nakts stundās Ģenerāļa Radziņa krastmalas posmā pie dzelzceļa pārvada slēgs satiksmi

Turpinoties būvdarbiem Ģenerāļa Radziņa krastmalā, no pirmdienas, 8. jūlija, uz divām nedēļām –  līdz 21. jūlijam – no plkst. 23.00 līdz plkst. 5.00 pie dzelzceļa pārvada slēgs transportlīdzekļu satiksmi.  Šobrīd būvdarbu zonā Ģenerāļa Radziņa krastmalā pie Dzelzceļa tilta transportlīdzekļu satiksme abos braukšanas virzienos tiek organizēta pa divām brauktuves joslām.

Slēgto Ģenerāļa Radziņa krastmalas posmu virzienā uz centru būs iespējams apbraukt pa Centrāltirgus ielu, Prāgas ielu un 13. janvāra ielu vai pa Kārļa Mīlenbaha, Emīlijas Benjamiņas un 13. janvāra ielu, savukārt virzienā uz Salu tiltu pa 13. janvāra ielu, Prāgas ielu, Lastādijas ielu un Vilhelma Purvīša ielu vai 13. janvāra, Emīlijas Benjamiņas un Vilhelma Purvīša ielu.

Par darbu veikšanu atbildīgajiem uzdots nodrošināt ceļa zīmju izvietošanu, iedzīvotāju un uzņēmumu, kuri atrodas minētajā ielas posmā, transportlīdzekļu piebraukšanu pie dzīvesvietas vai uzņēmuma, kā arī operatīvā un sabiedriskā transporta satiksmi.

Ja darbi Ģenerāļa Radziņa krastmalā tiks pabeigti ātrāk un tā būs droša satiksmei, satiksme tiks atjaunota ātrāk par 21. jūliju.